17 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Shqiptare

Tag: shqiptare

Gjermani/ Një shqiptar i vdekur dhe një i plagosur, policia arreston...

Viktima dhe i plagosuri në qytetin në Abensberg të krahinës së Bavarisë në Gjermani janë shqiptarë. Mediet në fillim raportuan se të dëmtuarit ishin...

Bruksel/ Zyrtari belg pezullohet nga puna, mori ryshfet nga mafia shqiptare

Një punonjës i Zyrës Kombëtare të Punësimit është pezulluar nga puna, pasi hetuesit nisën një hetim pas akuzave se ai mori ryshfet nga mafia...

Moderatori i thotë Klosit të taksojë shqiptarët që pushojnë jashtë, ministri:...

Moderatori i emisionit “Arena”, Dritan Hila i sugjeroi ministrit të Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi që të gjithë shqiptarët që pushojnë jashtë të taksohen,...

Njeriu më i fortë i Britanisë burgoset se trafikoi 17 shqiptarë...

Një bodybuilder që disa vjet më parë fitoi çmimin e “Njeriut më të fortë të Britanisë” u dënua me tri vite heqje lirie nga...

Britani/ Zbulohen 21 klandestinë nga Shqipëria, ishin fshehur në anijen e...

Policia britanike zbuloi 21 klandestinë shqiptare të fshehur në një anije të transportit të mallrave “Rotra Mare”. Ndalimi i 19 meshkujve dhe 2 fëmijëve...

Alarmi i hetuesve britanikë: Bandat shqiptare po sofistikohen, kokainën e paguajnë...

Përdorimi i Bitcoin-it dhe monedhave të tjera elektronike për aktivitete kriminale ka nisur që të shpeshtohet në Britaninë e Madhe. Autoritetet britanike deklarojnë se...

Pas golit të Interit, Peter Olainka dëshiron të luajë për Shqipërinë

Goli që i shënoi Interit në Ligën e Kampioneve, ka bërë që e gjithë vëmendja të jetë te Peter Olainka. Futbollisti i Slavaias së...

Riatdhesohen 31 shqiptarë nga Franca dhe Belgjika, kishin kërkuar azil

Tridhjetenjë shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil në Francë dhe Belgjikë u riatdhesuan ditën e sotme në Shqipëri. Operacioni u krye në bashkëpunim mes...

Historia e tre luftëtarëve shqiptarë të MMA-së që po befasojnë në...

Dennis Buzukja dhe Lirim “Lenny” Rufati ndihen mjaft të lidhur me shqiptarin Vilson Ndregjoni. Të tre janë në hapat fillestarë të karrierave së tyre...

Kryeministrja serbe Bërnabiç: Duam pajtim me shqiptarët, por nuk ka bashkëbisedues

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç deklaroi se vendi i saj kërkon që të pajtohet me shqiptarët, por deri më tani kjo ka rezultuar e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!