20 C
Tirana
29/09/2020
Home Tags Shqiptaret

Tag: Shqiptaret

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë, mesazhi i Metës: Zgjidhja është zgjimi, reagimi...

Sot, në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti Ilir Meta u ka bërë thirrje shqiptarëve për zgjim, reagim, përballje dhe ndryshim. Teksa e ka nisur mesazhin...

Shqiptarët po paguajnë kosto të larta për paaftësinë e administratës publike,...

Taksapaguesit shqiptare janë duke paguar kosto të larta për paaftësinë dhe papërgjeshmërinë e administratës publike sidomos me shkarkimet politike nga puna. Përveç vendimeve të Gjykatave...

BBC: Shqipëria, një ndër tri vendet me numrin më të lartë...

Shqipëria është renditur si një ndër tri vendet me numrin më të lartë të kërkesave për azil në Mbretërinë e Bashkuar. Në një artikull të...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Festë me flamuj kuq e zi,...

Mali i Zi po shkon drejt fundit të numërimit të votave për zgjedhjen e parlamentit të ri. Nga të dhënat e e deritanishme,  Partia Demokratike...

Cili covid-19 po i vret vërtet shqiptarët?

Nga Flutura Açka Kisha disa ditë që lëkundesha, në duhet t’i hidhja këto shënime, por disa humbje të rëndësishme të ditëve të fundit, më shtynë...

Shqiptarët nuk po preferojnë të lindin, 3,2% më pak bebe në...

Qeveria dy vitet e fundit po aplikon stimuj në vlera monetare për nxitjen e lindjeve duke dhënë subvencioneve direkt për çdo fëmijë të lindur,...

Shqiptarët nuk i tremb pandemia, dy destinacionet e preferuara që zgjodhën...

Pandemia nuk i ka frenuar shqiptarët të udhëtojnë jashtë për pushime. Edhe pse mundësitë janë të kufizuara, hapja e shumëpritur e kufijve ka sjellë...

Certifikohen rezultatet e zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët marrin 32...

Dalin zyrtarisht rezultateve e zgjedhjeve parlamentare të 15 korrikut në Maqedoninë e Veriut. Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur përbërjen re parlamentare prej...

Raporti i Qendrës Europiane: Si e kapën shqiptarët tregun e drogës...

Çmimet e kokainës na disa tregje të mëdha të Europës, si Britania, janë bërë më të lira për shkak se organizatat shqiptare të krimit...

Covid-19 nuk i ndal shqiptarët për pushime, nisin udhëtimet me çarter...

Ndryshe nga 1 vit më parë, kur fluturimet me çarter drejt Turqisë nisnin në muajin maj, për shkak të situatës nga Covid-19, turizmi i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!