23/01/2020
Home Tags Shqiptaret

Tag: Shqiptaret

Shqiptarët janë më të paditurit në Evropë, 99.1% e tyre nuk...

Më pak se 1% e shqiptarëve vendosin të angazhohen për të thelluar njohuritë e tyre pas shkollës. Sipas të dhënave të INSTAT, rreth 0.9%...

Basha u bën thirrje shqiptarëve: Asnjë hap pas, parlamenti i paligjshëm!

Ndërsa protesta e opozitës do edhe dy orë të nisë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ka bërë thirrje shqiptarëve që të dalin...

Në portin e Roterdamit: “Shqiptarët varen poshtë kamionëve për të ikur...

Porti i Roterdamit është shndërruar në një ndër pikat më të preferuara nga shqiptarët për të udhëtuat drejt Britanisë së Madhe. Top Story udhëtoi në...

Video/ Thyen rregullat e Shengenit, tre shtete të BE-së riathesojnë 36...

Tre vende të Bashkimit Europian, Franca, Holanda dhe Belgjika janë riatdhesuar sot 36 shtetas shqiptarë më avion 'charter', pasi kishin shkelur kushtet e lëvizjes...

Raporti i qendrës kërkimore: Shqiptarët po paguajnë më shumë taksa

Shqiptarët janë duke paguar vitet e fundit më shumë taksa dhe tatime. Sipas ‘A2 Cnn’ që citon raporton e qendrës kërkimore ‘Altax’, të ardhurat...

59 mijë shqiptarë fituan nënshtetësinë e BE në 2017-ën; të dytët...

58 900 shqiptarë kanë fituar përgjatë 2017-ës nënshtetësinë e një prej vendeve të Bashkimit Evropian. Sipas raportit të publikuar së fundmi nga Eurostat, 97%...

Reduktohet me rreth 8% pirja e duhanit në Shqipëri

Sipas një anketë të INSTAT të zhvilluar në vitin 2018, në lidhje me faktorët e riskut që cenojnë shëndetin e popullatës, është vënë re...

Presidenti Meta: Shqiptarët, faktor kyç në Malin e Zi

Gjatë takimit me homologune tij në Mal të Zi, presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka cilësuar shqiptarët si faktor kyç për pavarësinë, integrimin,...

Koloneli italian: Tregu i heroinës në duart e shqiptarëve, lidhje me...

Trafiku i heroinës është në duart e shqiptarëve. Ky është alarmi që ka ngritur koloneli italian Paolo Storoni, në një prononcim për ‘Corriere de...

Sa vite i duhen një shqiptari të bëjë 1 milion dollarë?

Këtë fillim viti kemi një arsye më shumë të "gëzuar". Shqiptarëve do t’ju duhen më pak kohë për të bërë milionin e tyre të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!