11 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Shumica

Tag: shumica

Deputeti Maliqi: Gati të lë mandatin, gazetarët janë hallexhinj si policët

Deputeti i opozitës së re parlamentare Lefter Maliqi akuzon shumicën se po përpiqet që të kapë të gjitha pushtetet, e ai diçka të tillë...

Drejtësia e reformuar/ Strazimiri tregon me fakte lidhjen e të emëruarve...

Ish deputeti i PD-së Gent Strazimiri ka rezerva të mëdha për procesin e vetingut dhe për drejtësinë që sipas tij është shumë larg të...

Sulo dhe Ngjela tregojnë se përse Meta zgjodhi në Kushtetuese një...

Gazetari Arjon Sulo dhe avokati Spartak Ngjela argumentuan se përse presidenti Ilir Meta zgjodhi si anëtar të Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçin, i cili ende...

Shumica kundërshton Metën: Ka gabuar, Arta Vorpsi është automatikisht Gjyqtare Kushtetuese

Shumica parlamentare nuk është dakord me arsyetimin e presidentit Ilir Meta për pezullimin e vakancës së dytë në Gjykatën Kushtetuese. Në letrën e dërguar...

Shumica thotë se e mbështet reformën, por këto pesë argumente tregojnë...

Shumica shqiptare vazhdimisht shprehet se është pro reformës në drejtësi dhe e konsideron atë suksesin më të madh edhe të mandatit të vet qeverisës....

Diskutimet/ Në 2019, shumica e pakursyer, opozita “gojëmbyllur”

Shumica shqiptare nuk është kursyer në fjalime dhe diskutime në vitin 2019, duke marrë një pjesë të mirë të kohës së përgjithshme, me pakicën...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!