28/01/2020
Home Tags Siri

Tag: Siri

Luftimet në Siri, drejt kufirit turk zhvendosen 13 mijë civilë

Sulmet e shumta nga forcat e presidentit të Sirisë Bashar al-Assad kanë detyruar që të zhvendosen në dy ditët e fundit në kufirin turk...

Erdogan: Drejt Turqisë mund të ketë sërish një valë të re...

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan deklaroi se në vendin e tij mund të hyjnë me mijëra emigrantë nga Siria, e kjo për shkak...

Felaj: Po ndjekim me vëmendje shqiptarët e bllokuar në Siri (video)

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare Ermonela Felaj deklaroi se autoritetet shqiptare vazhdojnë që të ndjekin me vëmendje problemin e grave dhe fëmijëve shqiptarë...

Rikthimi/ Autoritetet shqiptare përpilojnë listën e grave dhe fëmijëve në Siri

Në kampin e Al Holit në Siri mendohet se janë mbi 30 gra dhe 30 fëmijë, të cilët janë në pritje të rikthimit në...

Rasti i Alvin Berishës, Meta: U shpëtua nga gazetaria profesioniste, ka...

Presidenti Ilir Meta deklaron se rajoni përballet sot me sfidat e përbashkëta me kampet në Siri. Gjatë konferencës ndërkombëtare me temë “Feja si instrument për...

Administratori i kampit Al Hol: Mjafton që ministria e Jashtme të...

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se qeveria shqiptare po punon që të risjellë në Shqipëri edhe fëmijët e tjerë të ngelur në Siri....

Lleshaj: Po punojmë të marrim edhe fëmijët e tjerë nga Siria

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se autoritetet shqiptare po punojnë që të tërheqin edhe fëmijët e tjerë nga Siria, ndërsa ata strehohen ën...

Lleshaj pas operacionit të shpëtimit të Alvin Berishës: Po, e përdorëm...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur mbi operacionin e shpëtimit të 11-vjeçarit, Alvin Berisha nga kampi sirian. Duke folur në konferencën e mbajtur në...

Kreu i PD-së: I lumtur që Alvini u shpëtua, por kemi...

Lideri i PD-së, Lulzim Basha shprehu lumturinë e tij që 11 vjeçari me origjinë shqiptare Alvin Berisha u nxor nga kampi i Al Hot-it...

Pamjet e operacionit të shpëtimit të Alvin Berishës në Siri, sërish...

Mediat italiane kanë publikuar pamjet nga operacioni i shpëtimit të Alvin Berishës nga kampi famëkeq Al-Hol në Siri. Siç duket, agjentët e drejtuar nga prefekti...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!