20 C
Tirana
02/07/2020
Home Tags Siria

Tag: Siria

Siria kërcënon Turqinë: Do të luftojmë ndaj pushtuesve që ndodhen në...

Regjimi sirian në Damask lajmëroi se do ta mbrojë territorin e vet nga hyrja e ushtrisë turke në veri-lindje të vendit. Ky vendim tregon...

Kisha në Siri që mendohet se shërbeu si inspirim për ndërtimin...

Kisha Qalb Loze ndodhet në fshatin me të njëjtin emër, pjesë e qytetit Idlib, në veriperëndim të Sirisë. E ndërtuar në shekullin e V,...

Takimi Putin-Erdogan, Rusia dhe Turqia koordinohen për stabilitetin sirian

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin dhe presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdoan pranuan të koordinojnë veprimet e dy shteteve në Siri. Ky vendim mes liderëve...

SHBA nis tërheqjen e trupave nga Siria

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Siri ka filluar të largojë trupat nga vendi. “Kemi nisur procesin e tërheqjes së planifikuar nga Siria",...

Trump Erdoganit: Siria është e juaja, ne mbaruam punë aty

Presidenti amerikan Donald Trump mendohet se i ka thënë homologut të tij turk Rexhep Tajip Erdogan, gjatë një bisede telefonike të zhvilluar në 14...

Trump tërhoqi trupat amerikane nga Siria, jep dorëheqjen i dërguari i...

Ka dhënë dorëheqjen i dërguari i posaçëm amerikan në koalicionin global që lufton Shtetin Islamik, Brett McGurk. Këtë vendim e ka marrë në shenjë...

Rrëzimi i avionit rus në Siri, Moska: Përgjegjës është Izraeli

Ministria ruse e Mbrojtjes deklaron se avioni ushtarak i Rusisë, i cili u zhduk mbrëmë nga radari në Siri, është rrëzuar nga regjimi i...

Merkel nuk përjashton pjesëmarrjen në sulmet në Siri: Të thuash ‘jo’...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk e ka përjashtuar faktin e pjesëmarrjes gjermane në sulmet ushtarake në Siri, nëse ndodh një tjetër sulm me armë...

Rusia nis sulmet e para ajrore në Idlib, Assad gati të...

Në Idlib të Sirisë kanë nisur sulmet e para ajrore. Janë avionët e Rusisë që kanë goditur disa objektiva në këtë zonë, të cilën...

SHBA dhe BE bashkohen për Idlibin. Mogherini: Sulmi do ketë rezultate...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian janë bashkuar së fundmi në një qëndrim sa i përket situatës në Idlib të Sirisë. Ky...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!