29 C
Tirana
15/08/2020
Home Tags Skender Gjinushi

Tag: Skender Gjinushi

Akademia e Shkencave/ Fuga: Zgjedhja e Gjinushit e jashtëligjshme, pas dështimit...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sot me anë të një postimi në facebook rreth zgjedhjes së Sjënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave...

S’dekretoi kreun e Akademisë së Shkencave, Asambleja kërkesë Metës: Rishqyrto qëndrimin...

Asambleja e Akademisë së Shkencave i ka kërkuar presidentit Ilir Meta që të rishqyrtojë edhe një herë qëndrimin e tij lidhur me mosdrektimin e...

Gjinushi distancohet përkohësisht nga Rama, lutje Metës: Jo prapaskenave kundër teje

Skënder Gjinushi u shpreh se marrëdhëniet me Ilir Metën kanë qenë korrekte nga vitet '90 dhe deri në ditët e sotme. Kryetar në pritje...

Nuk e dekretoi në krye të ASH. Gjinushi nxjerr mesazhin që...

Skënder Gjinushi nuk e ka pritur mirë vendimin e presidentit Ilir Meta, që refuzoi dekretimin e tij në krye të Akademisë së Shkencace. Ish-kreu...

Meta nuk e dekretoi, reagon Gjinushi: Presidenti nuk është komision hetimor

Vjen reagimi i parë i Skënder Gjinushit, pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretojë si kreu i Akademisë së Shkencave, pasi u zgjodh pa...

“Kam marrëdhënie personale”, si u përgjigj Gjinushi kur u pyet nëse...

Presidenti Ilir Meta sot ka dekretuar refuzimin për emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Shkak sipas presidentit kanë procesi i parregullt...

Meta nuk dekreton emërimin e Skënder Gjinushit si kryetar i Akademisë...

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Skënder Gjinushit si kryetar i Akademisë së Shkencave. Pasi ky dekret ka hyrë menjëherë në fuqi,...

Artan Fuga paralajmëron dorëheqjen: Do them fjalën time të fundit dhe...

Akademiku i njohur Artan Fuga paralajmëron largimin e tij nga Akademia e Shkencave nëse presidenti Ilir Meta njeh Skënder Gjinushin si kreun e këtij...

“Nuk jam më kryetar partie”, Fuga i përgjigjet Gjinushit: Pse kjo...

Akademiku Artan Fuga, një nga kritikët më në zë të zgjedhjeve për Akademinë e Shkencave (pa garë dhe vetëm me një kandidat) ka reaguar...

Incidenti me gazetaren, Skënder Gjinushi shfaq shenja pendese: U provokova për...

Kryetari i sapo zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi i është rikthyer incidentit me gazetaren e TV Klan, Enkelejda Mema, që i tha...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!