14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Sllovakia

Tag: Sllovakia

Negociatat/ Cakaj në Sllovaki dhe Hungari. Szijjártó: Shtyrja e vendimit do...

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, është zyrtari i parë i këtij niveli që zhvillon një vizitë zyrtare në Sllovaki, në dy dekadat...

Vrasja e gazetarit sllovak, policia arreston të dyshuarit

Mediet sllovake thanë se policia ka arrestuar disa persona të dyshuar për përfshirje në vrasjen e gazetarit hulumtues, Jan Kuciak dhe të fejuarës së...

‘Ujqërit e Natës’ vendosen në Sllovaki, presidenti kërkesë qeverisë: Asgjeso kompleksin...

Presidenti i Sllovakisë, Andrej Kiska, tha se ngritja e një baze lokale për një grup të motoristëve rusë, të afërt me Krelminin, paraqet rrezik...

Skandali me turistët sllovakë në Shqipëri, kompania ‘Albania Travel’ falimenton papritur;...

Që të largohesh nga Shqipëria pasi ke bërë disa ditë pushime mund të duhet që të thërrasësh për ndihmë qeverinë e vendit tënd për...

Veliaj promovon stadiumin me kullë në Bratislavë, por ‘harron’ se diferencat...

Stadiumi i ri në Bratislavë, ‘Tehelne pole’ ka zgjedhur një stil të ngjashëm me ‘Arenën Kombëtare’ në Tiranë, duke i shtuar strukturës edhe një...

Kryeministri i Sllovakisë dorëhiqet pas vrasjes së gazetarit, drejtimin e qeverisë...

Presidenti sllovak, Andrej Kiska njoftoi sot se do t’i besojë krijimin e një qeverie zëvendëskryeministrit, Peter Pellegrini, i afërt me shefin e dorëhequr të...

Në Sllovaki zhvillohet protesta më e madhe antiqeveritare që prej 1989-ës

Mijëra persona kanë mbushur dje në mbrëmje qendrën e Bratislavës duke manifestuar kundër qeverisë së kryeministrit, Robert Fico dhe duke kërkuar hetime të pavarura...

Hapja e negociatave, ministri i Jashtëm i Sllovakisë në Tiranë: Koha...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati priti sot në Tiranë Ministrin në Detyrë të Punëve  së Jashtme të Sllovakisë, Ivan Korčok. Ministrat...

Pak përpara vizitës në Tiranë, flet ministri i Jashtëm i Sllovakisë:...

Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Ivan Korçok do të zhvillojë sot pasdite një takim në Tiranë me homologun Ditmir Bushati, por përpara se të...

Kuotat e refugjatëve, Gjykata rrëzon kërkesën e Hungarisë dhe Sllovakisë

Gjykata e drejtësisë së BE-së hodhi poshtë në tërësinë e saj rekursin e depozituar nga Hungaria dhe Sllovakia kundër kuotave për rishpërndarjen e refugjatëve,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!