21 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Soreca

Tag: soreca

Dërgimi i 60 infermierëve drejt Italisë, Soreca: Faleminderit shumë Shqipëri

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca falenderoi Shqipërinë për dërgimin e 60 infermierëve të tjetër në Itali, të cilët do t`ju vijnë...

Soreca komunikon online me shqiptarët: 50 milionë eurot për COVID-19 s`janë...

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Luigi Soreca zhvilloi një bashkëbisedim online me qytetarët shqiptarë. Soreca i`u përgjigj pyetjeve të qytetarëve, të cilat ishin...

Soreca: BE-ja mbështet reformën në drejtësi, 2020-a do të jetë vit...

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luigi Soreca deklaroi se unioni e mbështet plotësisht reformën në drejtësi, që sipas tij është rruga e vetme për...

Videoja me ambasadorin/ Reagon zëvendësministrja Kuko: E befasuar, mediat po më...

Zëvendësministrja e Brendshme, Romina Kuko, i ka konsideruar të neveritshme disa media të cilat përgojojnë sikur ajo është zyrtarja e videos së shumëpërfolur bashkë...

Ambasadori i BE-së ka frikë se tensionet politike të kthehen, tregon...

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka frikë se tensionet në politikë mund të rikthehen, ndërkohë që mendon se ajo që i duhet vendit është...

Ambasadori i BE-së në Tiranë: Ju lutem mos hiqni dorë, ju...

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca reagoi pasi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk u dha drita jeshile për të hapur negociatat...

Ndërsa shqiptarët po largohen, BE në Shqipëri sjell shembuj suksesi të...

Një nga problemet më shqetësuese aktualisht në Shqipëri, është largimi i të rinjve dhe sidomos pjesës më të arsimuar të popullsisë. Të shumtë janë...

BE dërgon ndihmë për tërmetin, Soreca: Shqipëria afër zemrave tona

Në Shqipëri mbërriti ekipi i Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të Bashkimit Evropian, që së bashku me autoritetet shqiptare do të koordinojnë ndihmën për familjet...

Soreca kundër paketës së ligjeve anti-shpifje të qeverisë për mediet online

Ambasadori i BE-së në Shqipëri Luigi Soreca kritikoi projektligjet “Rama” për mediat online dhe e bëri të qartë se Komisioni Evropian do të kundërshtojë...

Raporti i OSBE/ Ish ministri reagon ndaj ndërkombëtarëve: Ku jeni? Mbrojini...

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar ashpër ndaj ndërkombëtarëve duke ju drejtuar atyre me emër, në lidhje me raportin e OSBE/ODIHR-it për...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!