23 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Spanja

Tag: Spanja

Bashkim Shehu: Efektet sekondare të gjendjes së jashtëzakonshme, të mos jenë...

Shkrimtari dhe përkthyesi Bahkim Shehu jeton në Spanjë, në ‘qendërn botërore të coronavirusit’, të paktën gjatë dy javë të shkuara. Kjo nuk është intervsitë...

Lajme të mira nga Spanja, bie numri i vdekjeve dhe të...

Numri i rasteve të reja me koronavirus të regjistruara në Spanjë ka rënë për ditën e tretë me radhë, duke treguar se masat e...

COVID-19/ Europa e “pushtuar”. Spanjë, 838 viktima në 24 orë

Autoritetet në Spanjë njoftuan të dielën se është vendosur një numër rekord vdekjesh COVID-19 në vend, me 838 persona që kanë humbur jetën në...

Fabregas tregon vuajtjet: Nuk doja të largohesha, por më detyruan!

Cesk Fabregas ka treguar arsyen e vërtetë të largimit nga Arsenali. Spanjolli tregoi se ishte shumë i lidhur me klubin anglez, por ishin disa...

COVID-19/ 394 viktima në 24 orë, Spanja gati të zgjasë “gjendjen...

Spanja po planifikon të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme për 15 ditë të tjera, njoftoi të dielën Kryeministri Pedro Sanchez, pasi numri i vdekjeve nga...

Zyrtare: Ylli i La Ligas me COVID-19, lajmi konfirmohet nga Kina

Spanja është vendi i dytë në Europë më i prekur nga COVID-19. Lajmi i fundit që vjen nga gadishulli Iberik është i keq, pasi...

COVID-19. Spanja shpall gjendjen e jashtëzakonshme. Franca mbyll lokalet, baret dhe...

Spanja shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të përhapjes së koronavirusit. Autoritetet ia kanë udhëzuar njerëzit të qëndrojnë në shtëpi, përveç nëse bëhet fjalë...

Gjermani-Spanjë në Nations League, goglat e pamëshirshme për Italinë dhe Holandën

Fat për Gjermaninë, grup sherri për Italinë me Holandën, të cilat do të ndeshen me njëra-tjetrën. Kjo është përmbledhja e sotme e shortit të...

Spanja mund të bojkotojë samitin e Zagrebit për shkak të Kosovës

Spanja mund të mos marrë pjesë në Samitin e Zagrebit, e kjo për shkak të pjesëmarrjes së barabartë të Kosovës me vendet tjera të...

Spanja rikthen trajnerin Enrique, Casillas reagon me tallje

Federata Spanjolle sot pritet të zyrtarizojë trajnerin e ri me një konferencë për shtyp të orës 12:30. Presidenti Luis Rubiales dhe drejtori sportiv Jose...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!