12 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Superiore

Tag: superiore

Situata e koronavirus, FSHF del me njoftim zyrtar për të ardhmen

Federata Shqiptare e futbollit ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me vazhdimësinë e kampionatit tonë. Superiorja do të vijojë sipas kalendarit, por sfidat...

Video: Skënderbeu shkelm Vllaznisë, Laçi bën detyrën, Bylisi pa busull

Kategoria Superiore mbylli 3 ndeshjet e radhës të luajtura në orën 14:00. Rezultatet ishin surprizuese, pasi Bylisi u ndal në shtëpi nga Flamurtari 0-0,...

Disiplina mbush arkën, masa minimale për vandalizmin e Air Albania

Komisioni i Disiplinës ka dalë me vendimet për ndeshjet e luajtura në javën që lamë pas. Drejtuesit e Disiplinës vendosën të gjobisnin klubet për...

Vllaznia e Laçi marrin frymë, fundosin Luftëtarin e Flamurtarin

U mbyllën sipas parashikimeve dy ndeshjet e para të ditës së sotme në Superiore. Vllaznia fitoi 4-0 ndaj Luftëtarit, ndërsa Laçi mposhti 1-3 Flamurtarin...

Kapllanaj paralajmëron masa ekstreme: Do të bëjmë vetëgjyqësi!

Presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj, ka dalë në deklaratë për shtyp pas ndeshjes duke i marë vendin teknikut të tij Dovedan. Ai pretendon se...

Takaj kundër presidentëve: Jemi në nivel të Ishujve Faraoe

Trajneri i Skënderbeut, Ardjan Takaj, foli pas fitores kundër Flamurtarit me rezultatin 1-0. Numri një i klubit korçar beson se skuadra e tij do...

Dy shqiptarë nuk bëhen bashkë, klubet nuk mblidhen për interesat e...

Superiorja po lufton shumë për të siguruar ligjin e sportit të premtuar që në qershor nga Qeveria Shqiptare, por deri më tani është bërë...

ZYRTARE: FSHF shtyn Flamurtari-Teuta, mësoni kur do të luhet ndeshja

FSHF ka vendosur që ndeshja ndërmjet Flamurtarit dhe Teutës të shtyhet për ditën e nesërme. Sifda u ndërpre për shkak të reshjeve të dendura...

Disiplina heton dhunën e gjyqtarit, gjoba për Tiranën dhe Partizanin

Komisioni i Disiplinës javën që kaloi ka patur plot materiale për të analizuar nga futbolli shqiptar, sepse kanë ndodhur një sërë incidentesh. Madje, edhe...

Video: Laçi nuk njeh blof në shtëpi, Flamurtari për S.O.S

Laçi është i pandalshëm në shtëpi! Skuadra e trajnerit Armando Cungu bëri detyrën ndaj Flamurtarit duke fituar me rezultatin 3-0. Vendasit nuk e kishin të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!