19 C
Tirana
07/07/2020
Home Tags Superiore

Tag: superiore

Zbulohet kalendari i Superiores, rinis futbolli në Shqipëri

Fatkeqësia që preku Shqipërinë me tërmetin paralizoi javën në futbollin tonë, ndërsa tani gjërat kanë shkuar drejt normalizimit. FSHF ka publikuar kalendarin për javën...

Laçi e Kukësi me goleadë, Bylisi shtang Tiranën

Bylisi është surpriza e bukur e këtij kampionati. Ekipi ballshiot fitoi me rezultatin 3-1 duke futur në krizë Tiranën. Bendasit shënuan me anë të...

FSHF përcakton kalendarin, mësoni kur luan ekipi i zemrës

Java e 9-të e Superiores do të luhet në mesjavë. FSHF ka publikuar oraret dhe janë mësuar se kur do të luhen ndeshjet e...

Miratohet ligji i sportit, dënime ekstreme për dhunën në stadiume!

Dhuna në futbollin shqiptar ka qenë dhe vazhdon të jetë një problem mjaft i madh. Kamza u përjashtua vjet nga kategoria Superiore, pasi drejtuesit...

Superiore/ Bylisi fiton me goleadë ndaj Flamurtarit, Teuta mposht Kukësin

Bylisi fitoi me goleadë ndaj Flamurtarit në Ballsh dhe ngjitet në krye të Kategorisë Superiore me 11 pikë të grumbulluara në 6 javë të...

Superiore/ Kukësi merr 3 pikë dhe i shkakton Tiranës humbjen e...

Kukësi mori tri pikë mjaft të rëndësishme kundër Tiranës në “Elbasan Arena”, që i barazojnë ata në renditje me bardheblutë dhe i shkaktojnë këtyre...

Superiore/ Bylisi befason Partizanin në Tiranë, Skënderbeu fiton ndaj Teutës

Partizani zhgënjeu sërish, ndërsa barazoi me Bylisin në “Selman Stermasi” në takimin javës së pestë të Kategorisë Superiore. Ballshiotët befasuan “të kuqtë” në fund,...

Superiore/ Tirana është gati për Kukësin, por mendjen e ka te...

Dy takimet e radhës për Tiranën nuk do të jenë aspak të lehta. Si fillim bardheblutë do të përballen me Kukësin në “Elbasan Arena”...

Superiorja/ Tirana mposht edhe Skënderbeun, Luftëtari fut Flamurtarin në krizë

Tirana mundi edhe Skënderbeun ën javën e katërt të Kategorisë Superiore në takimin luajtur në “Selman Stermasi”. Bardheblutë fituan me rezultatin 3-1 dhe gjenden...

Rikthehet Superiorja, Tirana kërkon suksesin e radhës kundër Skënderbeut

Emocionet e Kategorisë Superiore rikthehen të premten, ku do të luhen tri përballje interesante. Sytë e tifozëve shqiptarë do të jenë nga dueli midis...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!