29 C
Tirana
14/07/2020
Home Tags Superiore

Tag: superiore

Superiorja/ Tirana merr mes tensionit në Shkodër një fitore me rëndësi

Tirana fitoi përballjen në stadiumin “Loro Boriçi” kundër Vllaznisë me rezultatin 2-0. Ka qenë një ndeshje që ka dhuruar spektakël emocione, por edhe tension. Tifozët...

Superiore/ Kukësi nuk ndalet, viktima e radhës është Flamurtari

Në Vlorë, Kukësi mori fitoren e dytë radhazi në dy takime të luajtura në Kategorinë e më të mirave. Viktima e radhës ishte Flamurtari,...

Superiore/ Partizani thyen tabunë në Gjirokastër dhe merr 3 pikët e...

Një fitore me mjaft vlerë ajo e Partizanit në Gjirokastër kundër Luftëtarit. “Demat e kuq” fituan minimalisht ndaj bluzinjve, por vetëm goli i Bruno...

Teuta ndal Tiranën në kryeqytet, sfida mbyllet pa gola

Teuta i mori një pikë me vlerë Tiranës në transfertë, në takimin që u mbyll me rrjeta të paprekura në “Selman Stermasi”.  Ka qenë...

Kukësi merr hak ndaj Partizanit, sfidën e vendos Shkurtaj

Kukësi fitoi minimalisht ndaj Partizanit në takimin hapës të sezonit 2019-2020. Sfida u vendos nga goli i Vasil Shkurtajt në të 39 me penallti,...

Rikthehen emocionet e Superiores, Kukësi dhe Partizani hapin sezonin 2019-2020

Sezoni 2019-2020 i Kategorisë Superiore do të hapet me superndeshjen midis Kukësit dhe Partizanit. Interesant është fakti se të dyja skuadrat u ndeshën 5...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!