27/01/2020
Home Tags Tahiri

Tag: tahiri

Edita Tahiri: Thaçi dhe Rama bënë gabim historik duke hapur çështjen...

Ish-ministrja për Dialog në Kosovë, Edita Tahiri akuzoi presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, se kanë gabuar, duke e...

Tahiri: Kosova duhet që t’i kërkojë Serbisë 1/8 e pasurisë së...

Ish-ministrja për Dialog Edita Tahiri mendon se taksa e vendosur ndaj produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja ka bërë që procesi i dialogut...

A e shiti PS-ja, Saimir Tahirin? Spiropali tregon të vërtetën

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali bashkë me deputetin Ervin Bushati u caktuan nga Kryesia e PS-së ditën e sotme, për të qenë...

Edita Tahiri: Mini-Shengeni krijon bërthamën ekonomike për “Serbinë e Madhe”

Ish-ministrja për Dialog në Kosovë, Edita Tahiri është kundër Shengenit Ballkanik, që sipas saj ndihmon në realizimin e projektit të Serbisë së Madhe. “Se ideja...

Ministri kosovar leksion Shqipërisë, tregon se si ia dolën të kthenin...

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Abelard Tahiri ka treguar strategjinë që vendi i tij përdori për të riatdhesuar 110 kosovare nga Siria, ndërsa strehoheshin...

Deputeti i CDU/CSU Beyer: Nuk na hidhni dot hi syve me...

Deputeti i CDU/ CSU-së Peter Beyer është i pakënaqur me vendimin që Gjykata e Krimeve të Rënda mori ndaj ish ministrit të Brendshëm, Saimir...

Rama për hetimin ndaj Tahirit: Qeveria ime për t’u marrë shembull,...

Kryeministri Edi Rama nuk komenton vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Ai thotë se përgjegjësia është...

PD: Rama mbron Tahirin kurse njerëzit e zakonshëm vuajnë burgjeve

Ish deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka mbrojtur Saimir Tahirin, bashkëpunëtor i tij në krim. Ai kujtoi se...

Deklarata e Gjekmarkajt: Gjykatësit kishin frikë para vendimit për Tahirin

Analisti Agron Gjekmarkaj e priste që ndaj Saimir Tahirit të jepej një vendim i tillë, i cili nuk do ta vendoste atë pas hekurave...

Bushati: A beson shqiptari me këtë vendim se do bëhet drejtësi?

Analisti Andi Bushati ka dyshime për mënyrën se si është bërë puna nga ana e prokurorisë në çështjen e Saimir Tahirit. “Faji nuk përqendrohet as...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!