13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Taksa 100%

Tag: taksa 100%

Prishtina dy muaj afat Edi Ramës: Hiq barrierat ekonomike, ose do...

Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re tregtare dhe...

Veseli për taksën ndaj Serbisë: Tani nuk hiqet edhe nëse na...

Kryetari i Kuvendit njëherësh edhe kryetar i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se taksa tashmë nuk guxon të largohet edhe nëse na premtohen vizat. Veseli,...

Haradinaj në konferencë: Mogherini tha në Tiranë, hiqeni taksën se ua...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka akuzuar Federica Mogherinin, përfaqësuese e BE-së për Politikën e Jashtme, se e ka kërcënuar me ndarje të shtetit të tij,...

Haradinaj ‘zgjon’ amerikanët; numri 3 i DASH do të vizitojë Prishtinën

Me administratën e presidentit Donald Trump dukej se Ballkani kishte mbetur totalisht jashtë vëmendjes amerikane, por zhvillimet e fundit në marrëdhëniet Kosovë-Serbi po e...

Haradinaj kërkon përfshirjen e Merkelit dhe zbut qëndrimin për taksën: Dialogu...

Presioni i gjithëanshëm duket se e ka detyruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, që të zbusë qëndrimin e tij për taksën e vendosur ndaj...

Haradinaj i qëndron taksës ndaj Serbisë: Nëse heqim dorë, do na...

Kryeministri Ramush Haradinaj edhe sot është shprehur kundër heqjes së taksës ndaj produkteve serbe, duke pohuar se nëse hiqet dorë kaq shpejt, do të...

Takimi në Sarajevë/ Autoritetet kosovare i paraqesin kushtet boshnjakëve: Heqim taksën...

Bosnjë dhe Hercegovina ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqë tarifën doganore 100 për qind për mallrat me origjinë nga ky shtet....

Haradinaj refuzon paralajmërimin e SHBA për taksën: Nuk duam të humbasim...

Pavarësisht paralajmërimit të ashpër të Ambasadës së SHBA në Prishtinë se taksa 100% ndaj produkteve serbe po dëmton ‘interesat strategjike amerikane’, kryeministri i Kosovës,...

Heqja e taksës 100% ndaj Serbisë është ‘interes strategjik’ i SHBA....

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar nga Kosova që të heqë taksën 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, pasi po dëmton interesat...

Haradinaj reziston: Taksën e Serbisë e heqim vetëm me marrëveshje që...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk tërhiqet nga vendimi për taksën 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës. Pas takimit që zhvilloi me ambasadorin...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!