20 C
Tirana
08/08/2020
Home Tags Taksa

Tag: taksa

“Masat në kufi vlejnë për të gjithë qytetarët”, Ministria e Shëndetësisë...

MSH Kosovë ka reaguar pas akuzave të Presidentit Thaçi ditën e djeshme, i cili theksonte se qeveria vendosi taksë me Shqipërinë ndërkohë që kishte...

Pas lutjes së Ramës, Vuçiç ngre traun për kamionët nga Kosova

Kryeministri Edi Rama njoftoi se Aleksandër Vuçiç ka hequr pengesën për kamionët nga Kosova, që kishin mbetur të bllokuar në Serbi. Rama e quan...

Heqja e taksës nga Kosova për mallrat serbe, SHBA: Kundër reciprocitetit,...

Ambasada e SHBA në Prishtinë reagoi gjatë të mërkurës lidhur me vendimin e heqjes së taksës ndaj mallrave serbe dhe vendosjes së reciprocitetit. Duke...

Kurti heq tërësisht taksën për mallrat serbe: Do e monitorojmë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një konference për shtyp, deklaroi se taksa për produktet serbe do të hiqet tërësisht dhe do...

Albin Kurti ndjek këshillën e SHBA: Tarifa 100% ndaj Serbisë do...

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti deklaron se tarifa 100% ndaj mallrave të Serbisë do të zëvendësohet me parimin e reciprocitetit. Ashtu siç kishte...

“Do të heq taksën e Rrugës së Kombit, dialog Kosovë-Serbi”, premtimet...

Pas katër muajsh diskutimesh dhe negociatash mes lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK, dy partitë që u votuan më shumë në zgjedhjet e parakohshme të 6...

Emisari i Trump-it nga Beogradi: Kosova dhe Serbia të shfrytëzojnë mundësitë...

Emisari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nga Beogradi tha se në Prishtinë kërkoi që të hiqet taksa ndaj produkteve...

Vuçiç beson se taksa ndaj produkteve serbe do të hiqet kur...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç mendon se taksa 100% e vendosur për produktet serbe dhe boshnjake do të hiqet, kur të formohet qeveria e...

Meta për taksën 100% të Kosovës: Kundër shtimit të barrierave në...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i pyetur për taksën 100% që Kosova i ka vendosur Serbisë dhe Bosnjë – Hercegovinës, deklaron se nuk është...

Rama: Taksa në ‘Rrugën e Kombit’ e pavërtetë, një ditë do...

Kryeministri Edi Rama shprehu indinjatën e tij për të gjithë ata të cilët shfryjnë mllef e helm për taksën e Rrugës së Kombit. Ai...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!