23/01/2020
Home Tags Taksa

Tag: taksa

Biznesi i vogel ul nesër qepenat, Ahmetaj bën gjithçka për të...

Opozita ka  njoftuar se nesër do të jetë në mbështetje të biznesit të vogël në aksionin e tyre kundër përfshirjes në skemën e TVSH-së. Për...

“Si u mundua Rama të gënjente banorët e Kukësit më taksën...

Partia Demokratike ka publikuar një video, në të cilën shfaqet kryeministri Rama një ditë pas protestës së datës 31 Mars të Rruga e Kombit. Në...

Berisha përgënjeshtron Ramën: Fake News!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përgënjeshtruar deklaratën e Edi Ramës të bërë mëngjesin e sotëm sa i përket tarifës së “Rrugës së Kombit”. “Kur ishin në...

Avokati Ngjela: “Rruga e Kombit” është ndërtuar me paratë e popullit,...

"Ky është ligji amerikan, sepse ky është koncepti i tregut të lirë dhe të drejtë”, shkruan Ngjela teksa i bën thirrje kryeministrit të zbatojë...

Shqiptarët kundër mbytjes me taksa. Reagojnë pedagogë, aktivistë dhe gazetarë: Model...

Pedagogë, ekonomistë, aktivistë të shoqërisë civile dhe gazetarë të shumtë janë duke reaguar kundër vendimit të qeverisë së kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të...

Taksa e “Rrugës së Kombit” jep efekt të menjëhershëm, fundjavë me...

Qytetarët e Kosovës, të cilët janë edhe “turistët” më patriotikë të Shqipërisë dhe bregdetit Adriatik, janë mërzitur nga vendosja e taksës në Rrugën e...

Taksat e reja, Lubonja: Mazhoranca bën sikur po ndërton shtet, Rama...

Analisti Fatos Lubonja duke folur për taksat e vendosura nga qeveria, disa prej të cikave hyjne ne fuqi nga 1 Prilli, perveç tarifes per...

Deputetja e PD-së rendit gjashtë arsye: Pse taksa e ‘Rrugës së...

Deputetja e Partisë Demokratike, Nada Meçorapaj, ka paraqitur gjashtë arsye pse, sipas saj, taksa e ‘Rrugës së Kombit’ është anti-shqiptare dhe anti-ekonomike. Taksa godet zonën...

Taksa e Rrugës së Kombit paguhet dy herë, juristët: Qytetarët mund...

Tarifat e larta që kanë nisur të testohen në rrugën e Kombit 5 euro për veturat dhe 22.5 euro për kamionët mund të anikimohen...

Rruga e Kombit me pagesë, reagon Agron Duka: Taksa dëmton ekonominë,...

Pas vendosjes së taksës për kalimin e mjeteve në Rrugën e Kombit ka reaguar edhe kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka. Përmes një statusi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!