20 C
Tirana
29/09/2020
Home Tags Taulant balla

Tag: taulant balla

Balla: Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore, palët firmosin

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes me opozitën parlamentare për reformën zgjedhore. Nga kryesia e Kuvendit ku...

42 eurodeputetë kërkesë për heqjen e vizave për Kosovën, Balla: BE...

Kreu i grupit parlamentare të PS, Taulant Balla ka përshëndetur letrën e 42 eurodeputetëve drejtuar Macron-it dhe kryeministrit holandez Rutte për heqjen e vizave...

Padia për shpifje, Berisha-Balla përballen në Gjykatën e Posaçme

Përplasja gjyqësore, mes djalit të ish kryeministrit Sali Berisha dhe  kreut të grupit parlamentar socialist Taulant Balla, vijon në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Sot...

“Në 2021, PS mandat të tretë me Edi Ramën Kryeministër”; Balla...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka marrë pjesë në një takim me drejtuesit e vendor të PS në Fier, Vlorë dhe...

“I paqartë, shtyp fjalën e lirë”, Balla: Komisioni i Venecias i...

Komisioni i Venecias ka publikuar dje opinionin final mbi paketën anti-shpifje. Në opinion theksohet se ligji ka probleme me lirinë e fjalës dhe përmban...

Rama i mohon, Balla komenton 15 kushtet e PE për Shqipërinë:...

Kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla komenton miratimin e Parlamentit Evropian të amendamentit me 15 kushte për Shqipërinë para nisjes së negociatave të votuar...

A do ta shkarkojë mazhoranca Ilir Metën? Balla: Mëkati i presidentit...

Kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla deklaron se Komisioni i Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta vijon punën, ndonëse afati i tij skadon...

Opinionet për Kushtetuesen dhe anti-shpifjen, Balla: Nuk është detyrë e ‘Venecias’...

Kreu i Grupit Parlamentar i PS, taulant Balla ka reaguar pasi Komisioni i Venecias dha dje opinionet përfundimtare mbi çështjen e Gjykatës Kushtetuese dhe...

Balla urim në 29-vjetorin e themelimit: Në gjithë rrugëtimin e saj,...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u ka uruar sot 29-të vjetorin e krijimit të PS të gjithë anëtarëve të forcës...

Zgjedhjet parlamentare më 9 maj 2021? Meta i përgjigjet Ballës: Të...

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur propozimit të Taulant Ballës, kreut të Grupit Parlamentar të PS, i cili një ditë më parë i propozoi...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!