23 C
Tirana
02/06/2020
Home Tags Taulant xhaka

Tag: taulant xhaka

Xhaka shërohet si me magji, luan titullar ndaj Baselit

Një lajm i keq për kombëtaren, por i mirë për lojtarin vjen nga Zvicra. Mesfushori Taulant Xhaka ka kaluar dëmtimin dhe ka luajtur si...

Selahi la jashtë Xhakën: Unë refuzova Belgjikë për vendin tim!

Mesfushori, Lindon Selahi, është risia e trajnerit Edy Reja në ndeshjet eliminatore kundër Turqisë dhe Moldavisë. Ai foli për herë të parë si lojtar...

Video/ Rivalë në fushë, Xhaka shtanget nga goli i Sadikut

Sulmuesi Armando Sadiku i surprizoi të gjithë me golin nga 40 metra ndaj Bazelit në ndeshjen e javës së 28-të të kampionatit helvet, aq...

Video/ Ulërime dhe britma; si u festua goli i Granitit në...

Goli i Granit Xhakës ka entuziazmuar shumë tifozët shqiptarë, por më krenarë në momentin kur ai ka dërguar topin në rrjetë kanë qenë njerëzit...

Panucci rikthen Xhakën dhe Cikalleshin për ndeshjet me Spanjën dhe Italinë,...

Trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Christian Panucci ka publikuar listën e lojtarëve që do të grumbullojë për ndeshjet zyrtare eleminatore me Spanjën dhe...

Ragip Xhaka: I bëj thirrje Dukës të ndërhyje, Taulanti nuk ia...

 “Futbollistët nuk bëjnë politikë, nuk dinë të flasin bukur, por dinë të luajnë me tru dhe me muskuj,”  ka theksuar babai i lojtarit të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!