26/01/2020
Home Tags Teater

Tag: teater

Budina: Shembja e Teatrit Kombëtar është një humbje e shpresës

Aktori dhe regjisori Edmond Budina mendon se shembja e Teatrit Kombëtar është një humbje e shpresës. Ai është rikthyer në Shqipëri, pas 23 vitesh...

Veliaj: Stadiumi një xhevahir për Tiranën, do bëjmë edhe Teatrin, Unazën...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është i vendosur që t’i shkojë deri në fund projekteve madhore si Unaza e Re, Teatri Kombëtar...

Prishja e teatrit/ Liçaj: Ka filluar eliminimi i artistëve, ndoshta për...

Aktori Neritan Liçaj e shikon si hakmarrje përpjekjen e qeverisë që atë ta shkarkojnë nga detyra për faktin se ai është një nga zërat...

Spahia tregon teatrin e radhës : Qeveria do t’u falë gjobat...

Ish deputeti i PD-së Bardh Spahia e konsideron projektligjin për faljen e gjobave të vendosura nga AKU, një teatër me shëndetin e qytetarëve. Në një...

Teatri/ Rama citon aktorin Genti Kame: Pse duan ta lënë qytetin...

Kryeministri Edi Rama është rindalur te çështja e prishjes së teatrit edhe ditën e sotme, ku me ndjekësit ka ndarë mendimin e aktorit dhe...

Teatri: Rama ndan mendimin e pedagogut Petrit Malaj: Duhet një teatër...

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook opinionin e aktorit dhe pedagogut Petrit Malaj, sa i përket prishjes së teatrit. "Aktor,...

Teatri/ Rama citon profesor Josif Papagjonin: Ku ka godinë në Ballkan,...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar qëndrimin e studiuesit të artit, Josif Papagjoni, duke sjellë një tjetër argument se përse Teatri Kombëtar duhet që të...

Rama sjell opinionin e regjisorit Niko Kanxheri për çështjen e prishjes...

Kryeministri Edi Rama i rikthehet edhe njëherë çështjes së prishjes së teatrit. Për ndjekësit e tij, ai ka sjellë opinionin e aktorit dhe regjisorit...

Rama publikon qëndrimin e regjisorit Duni: Ndërtimi i teatrit është...

Kryeministri Edi Rama rikthehet te çështja e prishjes së teatrit. Sot ai ndan me ndjekësit e tij në Facebook, qëndrimin e aktorit dhe regjisorit...

Video/ Basha tregon skemën e vjedhjes nga prishja e teatrit, Rama...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tregon skemën e vjedhjes së të paktën 200 milionë eurove nga ana e kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakut të...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!