23 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Teatri Kombetar

Tag: Teatri Kombetar

Budina: Figura të afërta me Ramën janë kundër shembjes së Teatrit...

Regjisori i njohur dhe një prej kritikëve kundër projektit të qeverisë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar, Robert Budina ka deklaruar se ka...

Veliaj i prerë: Nuk ka iluzione, Teatri i ri do ndërtohet

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka risjellë edhe një herë debatin për çështjen e Teatrit Kombëtar. Ndonëse prej më shumë se një viti,...

Protestoi kundër qeverisë për shembjen e Teatrit, denoncon aktori Neritan Liçaj:...

Aktori i njohur Neritan Liçaj, një zë mjaft kritik që në krye të herës kundër projektit të qeverisë për shembjen e godinës së Teatrit...

Vëllezër prej gjaku, por me pikëpamje të ndryshme. Primo dhe Bruno...

Primo dhe Bruno Shllaku, njëri shkrimtar dhe tjetri aktor kanë dy pikpamje të kundërta për çështjen e Teatrit Kombëtar. Në intervistën për gazetën 'Panorama'...

“Euronews” kronikë për Teatrin Kombëtar: Protesta, një luftë për t’i thënë...

Rrjeti prestigjioz informativ Euronews i ka kushtuar një kronikë të posaçme çështjes së Teatrit Kombëtar në Shqipëri dhe debatit që është hapur për prishjen...

“Mbështet shembjen e të vjetrit”, Bujar Asqeriu përgënjeshtron Ramën: Kap fraza...

Kryeministri Edi Rama ka vijuar këto ditë me publikimin në Facebook të qëndrimeve të artistëve që janë pro shembjes të godinës së Teatrit Kombëtar. Së...

Apeli i ‘harruar’ i Bujar Asqeriut: Askush se çan tr***n për...

Kryeministri Edi Rama publikoi sot një mesazh të aktorit Bujar Asqeriu, i cili tani është pro shembjes së godinës dhe zëvendësimit të saj me...

Teatri Kombëtar pritet të përfshihet në listën e trashëgimisë europiane

Teatri Kombëtar mund të përfshihet në listën e Federatës Pan-Evropiane për Trashëgiminë Kulturore Europa Nostra për 7 sitet kulturore më të rrezikuara të Europës. “Aleanca për Mbrojtjen...

“Dako, bankomati personal i Ramës”, Basha: Hajduti psiqik vazhdon të fshihet...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish për deklaratat e Edi Ramës lidhur me shembjen e Teatrit Kombëtar. Basha shkruan në Facebook se...

Rama i publikoi qëndrimin në favor të prishjes së Teatrit, replikon...

Ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama ka sjellë qëndrimin e aktores Ema Andrea në favor të prishjes së Teatrit Kombëtar. “Ja sa qartë dhe bukur...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!