31 C
Tirana
19/09/2020
Home Tags Temperatura

Tag: temperatura

Moti/Diell dhe rritje temperaturash, dita ideale për plazh

Sot pritet që dita të vijojë me mot të kthjellët dhe alternime vranësirash, teksa mundësitë për reshje janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të...

Gushti pritet të nisë i nxehtë, sinoptikanja: Temperaturat do të arrijnë...

Temperaturat në 10-ditëshin e parë të gushtit pritet të arrijnë maksimalisht deri në 40 gradë. Kështu është shprehur sinoptikanja Adiola Bani, e cila ka theksuar...

Moti/Temperatura të ulëta dhe ngrica, zonat që duhet të kenë kujdes

Moti në vend për ditën e nesërme (e diel) parashikohet të jetë me temperature të ulëta dhe ngrica. Gjatë ditës do të bëhen të pranishme...

Nis dëbora e ulen temperaturat, Italia përgatitet për stuhinë “ Santa...

Italia po përgatitet për temperatura të ulëta ndërsa stuhia “Santa Luçia” përfshiu vendin. Në Milano të Italisë nisi bora e parë e sezonit, kurse...

Reshje dhe zagushi, si parashikohet të jetë moti gjatë javës                           

Me nisjen e shtatorit, edhe temperaturat kanë pësuar një rënie graduale. Shërbimi Meteorologjik parashikon si do të jenë temperaturat për pesë ditët në vijim. Sipas...

Tabela/ I nxehti ekstrem mbi 41 gradë, si pritet të jenë...

Prej fundjavës, temperaturat e ajrit kanë shënuar një rritje ekstreme në të gjithë territorin e vendit. Kështu, në disa qytete, përfshirë edhe Tiranën termometri...

Javë përvëluese, përgatituni për temperatura deri në 39 gradë celsius

Për disa ditë me radhë temperaturat pritet të pësojnë rritje. Sipas meteoalb, gjatë kësaj jave, termometri pritet të shkojë deri në 39 gradë celsius, duke...

Shkencëtarët fajësojnë njeriun për temperaturat e larta

Vala e të nxehtit që përfshiu Evropën, gjatë javës së kaluar mund të ketë ndodhur si pasojë e njeriut. Temperaturat, në disa pjesë të Francës,...

Studimi i fundit, vlera normale e temperaturës së trupit nuk është...

Nuk ka vlerë të përcaktuar për temperaturën normale të trupit, pasi ajo është pak më e lartë për gratë sesa për meshkujt, është më...

Shtatori nis me temperatura të larta, shijoni pushimet

Sipas Meteoalb dita e hënë do të paraqitet me vranësira dhe shira në gjithë territorin, më të konsiderueshëm në Qendër dhe zonat Juglindore. Sipas sinoptikanëve,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!