33 C
Tirana
19/09/2020
Home Tags Temperatura

Tag: temperatura

Si ndikon temperatura në aftësinë për të menduar dhe për të...

Studimi më i ri i Universitetit të Harvardit tregon që temperaturat e larta ndikojnë në aftësinë tonë të të menduarit në mënyrë të qartë...

I nxehti afrikan godet edhe Shqipërinë, ku do të arrijnë temperaturat deri...

Nëse keni planifikuar pushimet në 15 ditshin e dytë të muajit gusht përgatituni për një mot të mire por në temperatura të larta. Meteorologët thonë...

Temperaturat e larta rrezikojnë shëndetit mendor

Temperaturat e larta sjellin çrregullim të neutransmetuesve, duke sjellë rëndim të gjendjes fizike dhe psikologjike, për pasojë kjo është periudha kur problemet e shëndetit...

Ulen sërish temperaturat, rikthehen reshjet e dëborës

Temperaturat do të ulen sërish këtë të hënë dhe në vijim. Gjatë kësaj jave pritet që temperaturat e ulëta të shënojnë 4 gradë Celsius...

Rreziku nga ngrohja globale, Papa Françesku i referohet përmbytjeve në Shqipëri

Papa Françesku theksoi dje edhe një herë rreziqet që vijnë nga ngrohja globale duke iu referuar përmbytjeve në Shqipëri dhe në Indi, sipas Radio...

Kapriçot e motit, nga e enjtja rriten sërish temperaturat

Gjatë orëve të fundit vendi ynë ka qenë nën ndikimin e masave ajrore të freskëta që shkaktuan reshje intensive shiu por edhe stuhi breshëri,...

Disa minuta shi dhe në Tiranë temperaturat bien me 15 gradë

Kanë mjaftuar disa minuta shi që në Tiranë temperatura të pësojë rënie drastike. Në mesditë temperature në kryeqytet arriti në 34 gradë, por pas...

“Lucifer”-it i erdhi fundi, në fundjavë bien temperaturat

 “Luciferi” pritet të largohet në fundjavë, ndërkohë që temperaturat më të larta këto ditë i regjistroi në qytetin e Elbasanit dhe Shkodrës, me 42.5 ...

Parashikimi i motit, Tirana do goditet nga temperatura në 43°

Java e parë dhe e dytë e gushtit do të jenë më të nxehtat që Tirana do përjetojë prej vitesh. Sipas parashikimit ‘Accuweather’, temometri...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!