26 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Termet

Tag: Termet

Ndihen lëkundje sizmike në vendin tonë, fuqia dhe epiqendra

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e të hënës në territorin e vendit tonë, të cilat janë ndjerë në disa zona të vendit. Magnituda e lëkundjes,...

Fondet e mbledhura për tërmetin, 750 mln euro kredi, sa 5.5%...

Rreth 750 mln euro nga totali i fondeve të mbledhura në Konferencën e Donatorëve në Bruksel janë kredi dhe projekte. Pas Konferencës së Donatorëve, ministri...

Qeveria shqiptare me pritshmëri modeste në Bruksel, Ahmetaj: Sa para presim...

Qeveria shqiptare shkon me pritshmëri modeste në Bruksel. Në një bisedë me Deutsche Wellen ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj shprehet mirënjohës për solidaritetin europian të...

Tërmeti godet sërish Shqipërinë

Shqipëria u lëkund sërish nga një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Rihter dhe me thellësi 36 km. Tërmeti u regjistrua rreth orës 22:05...

Basha: Situata në Durrës katastrofike, qeveria vetëm propagandë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha shprehu shqetësimin se gjendja vazhdon që të jetë katastrofike në Durrës, pas rënies së tërmetit të 26 nëntorit. Ai...

Sizmologu Aliaj: Nuk ka për të ndodhur kurrë një tërmet si...

Profesori i sizmologjisë Shyqyri Aliaj deklaroi se tërmet si ai i shtatorit dhe i nëntorit në vendin tonë nuk do të bjerë për një...

Video/ Lëkundjet e tërmetit gjatë transmetimeve drejtpërdrejt, shikoni reagimet në studio

Lëkundjet e tërmetit që goditi në mbrëmjen e sotme në orën 21:15 Shqipërinë, kanë kapur në befasi moderatorët dhe gazetarët në televizione. Më poshtë janë...

Rama falënderon presidenten e KE-së për përkushtimin për rindërtimin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama takoi në mbrëmjen e sotme Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ku folën për situatën që ndodhet Shqipëria pas...

Tërmeti/ Ministria e Mbrojtjes: Nuk ka dëme, lëkundjet shoqërojnë aktivitetin sizmik...

Ministria e Mbrojtjes informoi se nga tërmeti i mbrëmjes së sotme nuk ka të dëmtuar. Lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë. “Goditja kryesore ishte e...

Tërmet me magnitudë 7.7 mes Xhamajkës dhe Kubës

Një tërmet me magnitudë 7.7 i shkallës Rihter ra në detin e Karaibeve midis ishujve të Xhamajkës dhe Kubës. Epiqendra u regjistruar 117 km në...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!