30 C
Tirana
07/08/2020
Home Tags Terrorizem

Tag: terrorizem

Mitsotakis zotohet se do të shkatërrojë terrorizmin brenda Greqisë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis i ka shpallur luftë terrorizmit brenda vendit. Ai e bëri të qartë se gjatë mandatit të tij do të...

U akuzua se do kryente sulm terrorist në Itali, Hoxha: As...

Në mediet italiane, emri i tij u përmend se ishte një nga dy terroristët që po planifikonin sulme të përgjakshme në vend. Por Bardhyl...

DASH: Kujdes nga luftëtarët e huaj që vijnë nga Siria dhe...

Departamenti Amerikan i Shtetit paralajmëron Shqipërinë që të ketë kujdes nga luftëtarët e huaj që kthehen nga Iraku dhe Siria, si edhe nga radikalizmi...

SHBA vlerëson Shqipërinë në luftën ndaj terrorizmit

SHBA-ka ka vlerësuar përpjekjet e bëra nga Shqipëria në forcimin e sigurisë kufitare si dhe luftën ndaj terrorizmit. “Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Artan Hoxha: Shqipëria është e rrezikuar nga sulmet terroriste

Gazetari Artan Hoxha deklaroi se Shqipëria është e rrezikuar nga sulmet terroriste. Kjo gjendje do të vazhdojë deri sa MEK dhe muxhahedinët iranianë do...

Video/ Ishte pjesë e ISIS që në 2013-ën, arrestohet në Tiranë...

Arrestohet në Tiranë një shtetas rus i kërkuar për terrorizëm. Sipas agjencive ligjzbatuese partnere dhe ato të inteligjencës, 34 – vjeçari me inicialet -...

Kërcënimi më i madh për BE-në në 2018 ka qenë terrorizmi

Agjencia Evropiane e Policisë (EUROPOL) raporton se në vitin 2018, terrorizmi ka qenë kërcënimi madhor për sigurinë e vendeve të BE-së. Gjatë vitit të shkuar,...

Sekretari amerikan i Shtetit konfirmon arrestimet antiterrorizëm të marsit në Shqipëri

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka hedhur dritë mbi arrestimet e dy iranianëve të ndodhur në 22 mars të këtij viti në vendin...

G7 dhe gjigantët e internetit bien dakord për bllokimin e propagandës...

Vendet e G7-ës dhe gjigantët e internetit ranë dakord të premten, gjatë një takimi në Itali, mbi një plan veprimi për të bllokuar përmbajtjen...

Shtetasi turk, i akuzuar për terrorizëm, kërkon azil politik në Shqipëri

Shtetasi turk, Muhammet Yasir Aydoğmuş, rezulton të ketë kërkuar azil politik në Shqipëri, ndërsa ai u lirua nga Gjykata e Shkallës së Parë Durrës,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!