18 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Thaci

Tag: Thaci

“Kujt i intereson kjo ngutje e rrufeshme”, Thaçi flet me kode:...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar për herë të parë pas akt-akuzës ndaj tij për krime lufte nga Prokuroria Speciale të Hagës. Një...

Akt-akuza në prag të takimit në Washington, Thaçi “sfidon” BE: Rrugën...

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në prononcimin e parë për mediat pas akt-akuzave të ngritura ndaj tij nga Prokuroria e Posaçme e Hagës është...

“Askush nuk mund ta rishkruajë historinë”, Thaçi reagon për herë të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar për herë të parë pas akt-akuzave krime lufte ndaj tij dhe ish-kreut tjetër të UÇK, Kadri Veseli,...

Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit, strategji e BE-së për të bllokuar...

Ish-Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati e ka cilësuar si teori konspirative idenë se aktakuza e organit të Prokurorisë, për thirrjen në Gjykatën e Hagës...

“Dialogu Kosovë-Serbi vijon në Washington”, Thaçi mirëpret ftesën e Grenell: Pro...

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka bërë me dije se palët do të takohen...

Zv. kryeministri nga Lista Serbe hoqi flamurin e Kosovës, Thaçi: Është...

Presidenti Hashim Thaçi gjatë një interviste për “Real Story” ka folur ndër të tjera edhe për lajmin se zv/kryeministri i qeverisë ‘Hoti’ nga Lista...

“Nuk e kuptoj urrejtjen e Kurtit për Shqipërinë”, Thaçi bën deklaratën...

“Nuk e kuptoj urrejtjen e Kurtit për Shqipërinë”, kështu është shprehur Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, referuar vendimit të ish-kryeministrit kosovar për të mbyllur...

“Pas Presidencës do të tërhiqem nga jeta politike”, Thaçi bën deklaratën...

“Pas Presidencës do të tërhiqem nga jeta politike”, kështu ka deklaruar Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për emisionin “Real Story”. Sipas Presidentit...

I shkoi deputetit në shtëpi për t’i kërkuar votën për Hotin,...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ftuar në “Real Story” ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit politike në Kosovë dhe zgjdhjen e...

Kosovë/ Thaçi shtyn zgjedhjet e jashtëzakonshme në Mitrovicën e Veriut (shkaku)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka lajmëruar shtyrjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar të Komunës në Mitrovicën e Veriut. Vendimi për shtyrjen e...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!