27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags Theresa May

Tag: Theresa May

Brexit/ Theresa May sot jep zyrtarisht dorëheqjen

Sot, Theresa May pritet që japë dorëheqjen zyrtarisht nga drejtimi i Partisë Konservatore. Në kushtë të tilla, hapet gara për pasuesin e saj deri...

May dhe Trump takohen në Londër: Të zgjerojmë tregtinë Britani-SHBA

Gjatë takimit të tyre në Londër të martën, në vijim të vizitës së Presidentit Trump dhe Zonjës së Parë Melania Trump në Britani, Presidenti...

Thirrja e aktivistit pas dorëheqjeve të Kurz dhe May: Boll! Koha...

Sot njoftoi dorëheqjen kryeministrja britanike, Theresa May pas dështimit të negociatave për Brexit. Pak ditë më parë, të njëjtën mënyrë largimi zgjidhi edhe kancelari...

Marrëveshja e re për ‘Brexit’, Theresa May: Deputetët të vendosin nëse...

Kryeministrja britanike, Theresa May ka folur sot për marrëveshjen e re të ‘Brexit’. Ajo e përmblodhi në 10 pika planin e ri për daljen...

Oferta e ‘guximshme’ e kryeministres Mey për të arritur mbështetjen për...

Kryeministrja britanike Theresa May paralajmëron se do të prezantojë një ofertë të re më të guximshme tek ligjvënësit, me “një pako të masave të...

Theresa May pranë dorëheqjes, Boris Johnson kërkon kreun e Partisë Konservative

Theresa May nuk e ka më mbështetjen e partisë së saj dhe po planifikon dorëheqjen. Vetë kryeministrja e Britanisë së Madhe ka njoftuar se...

Fotogaleri/ Pamjet që nxjerrin në pah demonstratën anti-Brexit në Londër

Këto janë imazhet të cilat paraqesin protestat anti-Brexit në Londër. Ajo që bie më shumë në sy është një skulpturë e kryeministres së Britanisë së...

Theresa May ka humbur kontrollin e procesit të Brexit, tani çdo...

Theresa May tashmë e ka humbur kontrollin e procesit të Brexit, pasi të mërkurën, ajo pësoi një humbje tjetër poshtëruese, me anëtarët e kabinetit...

Kryenegociatori i BE-së për Brexit: Bëmë gjithçka mundëm, po përgatitemi për...

Michel Barnier, kryenegociatori i Bashkimit Europian për Brexit, u shpreh njëlloj si Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, duke thënë se BE ka bërë...

Theresa May paralajmëron: Britania e Madhe mund të mos largohet kurrë...

Theresa May sot bëri një përpjekje për të rritur mbështetjen parlamentare për një version të rishikuar të marrëveshjes për Brexit, duke paralajmëruar se Britania...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!