22 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Thirrje

Tag: thirrje

“Jemi të rrezikuar nga COVID-19”, Personat me Aftësi të Kufizuar thirrje...

Bashkimi i Organizatave të Personave me Aftësi të Kufizuar, me anë të nje deklarate për mediat, shpreh shqetësimin për këtë grup vurnerabël të shoqërisë...

Pengmarrja e Prengës, Policia e Shtetit sqaron opinionin publik dhe i...

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me pengmarrjen e shtetasit Jak Prenga, i cili më pas humbi jetën. Institucioni ka sqaruar opinionin publik,...

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë e ripërsërit thirrjen për formimin sa...

Ambasada Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë i ka bërë thirrje partive Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje që të gjejnë marrëveshjen...

Thirrja e ambasadës britanike: VV dhe LDK më tolerante, Kosova ka...

Ambasada e Britanisë në Prishtinë i ka bërë thirrje si lëvizjes Vetëvendosje, ashtu edhe Lidhjes Demokratike të Kosovës që të formojnë qeverinë e re....

Presidenti thirrje popullit: Ngrihuni për referendumin, kështu del Shqipëria nga bataku

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje popullit shqiptar që të ngrihet e të kërkojë të drejtën e referendumit. Sipas tij, vetëm kështu Shqipëria...

Trump kërkon që të ndalen masakrat në Idlib të Sirisë

Presidenti i SHBA-së Donald Trump u bëri thirrje shteteve të Rusisë, Sirisë dhe Iranit që të ndalojnë vrasjen e civilëve në provincën e Idlibit...

Thaçi thirrje partive: Lini mënjanë interesat politike, Kosova ka shumë sfida...

Presidenti Hashim Thaçi pas konstituimit të parlamentit kosovar u bëri thirrje partive politike që të lënë mënjanë përplasjet dhe të bashkëpunojnë për të formuar...

VV-ja thirrje LDK-së: Të jetësojmë vullnetin e qytetarëve, të krijojmë një...

Ndërsa e enjtja, dita kur do të zhvillohet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës po afron, Lëvizja Vetëvendosje i bën thirrje LDK-së, që të...

Paketa anti-shpifje/ Basha: Askush nuk do na e mbyllë dot gojën,...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha e cilësoi miratimin në kuvend të paketës anti-shpifje si një akt të turpshëm dhe kriminal me pasoja të rënda...

Zoran Zaev bën thirrje për të hetuar pasuritë e gjyqtarëve dhe...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev kërkoi nga institucionet përgjegjëse që të nisin punën për kontrollin e pasurisë së gjykatësve e prokurorëve. Ai i...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!