13 C
Tirana
05/06/2020
Home Tags Tirana

Tag: Tirana

Mad Max

Alfred Lela Për një rastësi, varri i Maks Velos dhe mamës sime janë ngjitur, në parcelën e re të Tufinës. Poshtë një fiku që do...

Akuzat e PD për tenderat, përgjigjet Veliaj: Po gënjen, do bëjmë...

Erion Veliaj iu përgjigj akuzave të ngritura nga PD, se gjatë kësaj periudhe ka vijuar të tenderojë betonizimin e Tiranës. Veliaj, gjatë një intervsiste...

Lojtari i Tiranës jep alarmin për shtetin e tij: Kini kujdes!

Mesfushori i Tiranës, Winful Cobbinah, ka folur në lidhje me situatën që po kalon në Shqipëri. Ganezi ka folur në lidhje me problemet që...

Pandemia godet futbollin, UEFA favorizon skuadra si Bayern dhe Tirana

Covid-19 ka "ngrirë" thuajse kudo në Europë dhe më gjerë. Pandemia e këtij virusi të frikshëm ka penguar edhe futbollin, sepse tashmë shumica e...

Gafë nga Stazhilla, Tirana fluturon me fitoren e 10-të në 11...

Tirana nuk ndalet. Ky mund të jetë sezoni i shumëpritur i titullit për bardheblutë, të cilët sot fituan 1-0 kundër Laçit në "Air Albania...

Derbi pati probleme, Komisioni i Disiplinës gjobit Tiranën dhe Partizanin

Derbi i kryeqytetit në Air Albania pati disa probleme të dukshme në shkallët e stadiumit. Kështu, Tirana dhe Partizani janë dënuar me gjoba. Klubi bardheblu...

Derbi i kryeqytetit me rekorde, Tirana arkëton thuajse 200 mln lekë

Ndeshja Tirana-Partizani të premten prodhoi 6 gola. Derbi i kryeqytetit ishte thjesht spektakolar në “Air Albania”, me bardheblutë që fituan 5-1. Kompania e biletave ka...

Shuplakë në derbi, Tirana shkatërron Partizanin dhe mban flamurin e qytetit

"Air Albania Stadium" rezulton "shpëtimi" i madh i Tiranës nga mallkimi i serisë së ndeshjeve radhazi pa fitore ndaj Partizanit. Sot bardheblutë regjistruan fitoren...

Tre gola në 45 minuta, Tirana përmbys Partizanin!

Spektakël bardheblu në 45 minutat e para të derbit të kryeqytetit. Tirana përmbysi 2-1 Partizanin në këtë pjesë të parë, që sapo u mbyll...

Derbi i kryeqytetit mbush arkën e Tiranës, rekord nga shitjet e...

Kampionati shqiptar ka zyrtarisht një rekord të ri të shitjeve së biletave. Tirana dhe Partizani sot kanë afruar shumë tifozë në stadiumin "Air Albania",...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!