22 C
Tirana
04/07/2020
Home Tags Tirane

Tag: tirane

Pas ‘përplasjeve’ me shtetin, rinis më në fund transporti urban në...

Pas shumë debatesh dhe përplasjesh me autoritetet shtetërore, shoqëruar edhe me protesta, më në fund transporti publik pritet të rinisë që pas mbylljes në...

Mes rasteve me covid-19 edhe efektivi i RENEA-s në Tiranë, para...

Ndër 52 raste të konfirmuar në 24 orët e fundit është renditur edhe një i ri nga Fieri, i cili është pjesë e forcave...

Tiranë, aksidentohen dy vajza me biçikleta, makinat më pas largohen

Numri i përplasjeve të biçikletave nga automjetet në rrugë është shtuar së fundmi. Sot në mëngjes dy vajza u përplasën në dy rrugë  të ndryshme...

Maturantët sërish në protestë para Ministrisë së Arsimit, sot përshkallëzohet edhe...

Maturantët kanë vijuar për të dytën ditë radhazi protestën e tyre para godinës së Ministrisë së Arsimit në rrugën e Durrësit. Me parulla në duar...

Qëlloi me armën e gjyshit, arrestohet 20-vjeçari pas sherrit me kushëririn...

Arrestohet një ri në Tiranë pas një konflikti me kushëririn e tij për motive të dobëta. Sipas policisë A. G., 20 vjeç, banues në Tiranë...

U ekzekutua në mënyrë mafioze tek Komuna e Parisit, zbulohet identiteti...

Zbardhen detaje të reja nga atentati ndaj 40-vjeçarit, Hekuran Billa, tek Komuna e Parisit mbrëmjen e sotme. Burime bëjnë me dije se viktima, është...

Të shtëna me armë te Komuna e Parisit, ekzekutohet me armë...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Tiranë, ku një person është ekzekutuar me armë zjarri në zonën e Komunës së...

Basha me bizneset e vogla në njësinë 4 në Tiranë: Shqipërisë...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve të tij me qytetarët dhe bizneset në Tiranë. Duke u ndalur te biznesi i...

Si u ekspozuan ndaj covid-19 mësuesit e Tiranës në pritje të...

Ndërsa numri i të infektuarve ditët e fundit ka shënuar sërish një rekord të ri në rritje në vendin tonë, këto pamje të mëngjesit...

Shpërthim tritoli në 03 të mëngjesit në Tiranë, dëmtohet lokali pranë...

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur duke gdhirë dita e enjte në zemër të Tiranë. Sipas të dhënave të prana, në rrugën “Dëshmorët e 4...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!