14 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Trafik

Tag: trafik

Dosja e trafikut të armëve nga Shqipëria në Afrikë, Britania kërkon...

Britania e Madhe kërkon ndihmën e SPAK-ut për të hetuar dy shtetas dhe një kompani eksporti, që dyshohet se kanë trafikuar armë në Afrikë. ...

The Sun: Mafia shqiptare trafikon adoleshentë në Britani dhe i fut...

  I detyruar nga një baba i dhunshëm për të lypur në rrugë kur ishe vetëm 11 vjeç, i trafikuar në Britani nga bandat shqiptare...

Para, restorante dhe makina luksoze, goditet banda e shqiptarëve në Irlandë

Dy shqiptarë janë arrestuar ditën e djeshme nga autoritetet irlandeze, pasi merreshin me aktivitete kriminale nga të cilat fitonin shuma të mëdha parash. Referuar burimeve...

Telegraph: Prindërit shqiptare trafikojnë fëmijët e tyre në Britani për t’u...

Në Britaninë e Madhe autoritetet janë të shqetësuara, pasi prindërit shqiptarë trafikojnë djemtë e tyre adoleshentë në ishull për t’u bërë pjesë e bandave,...

“Pistoletën te koka”/ Burg për rumunin “plot imagjinatë” që trafikonte shqiptarë...

Një i ri që aspironte për t'u bërë student, u dënua me 27 muaj heqje lirie nga gjykata në Britani, pasi tentoi që të...

Video/ Greva e fermerëve krijon një kolonë gjigante trafiku

Fermerë mbi traktorët e tyre pushtuan rrugët ndërurbane në Holandë në formë proteste pasi konsiderohen si përgjegjës për emetimin e gazrave të nitrogjenit. Nitrogjeni kur...

Njeriu më i fortë i Britanisë burgoset se trafikoi 17 shqiptarë...

Një bodybuilder që disa vjet më parë fitoi çmimin e “Njeriut më të fortë të Britanisë” u dënua me tri vite heqje lirie nga...

Video/ Trafikonte armë nga Serbia në Shqipëri, në pranga 51 vjeçari

Policia e Shtetit arrestoi një 51 vjeçar nga Kosova, i cili akuzohet për trafik të armëve dhe municioneve. Në prangat e uniformave blu ra...

Pas ankesave nga Britania e Madhe, Policia e Shtetit godet grupin...

Me dokumente të falsifikuara ata trafikonin njerëz drejt Britanisë së Madhe. Shqiptarët pa dokumente, të cilët në shumicën e rasteve shfrytëzohen nga bandat në...

Daily Telegraph/ Shqiptarët në Britani përdorin Facebook për trafik klandestinësh dhe...

Daily Telegraph ka bërë një artikull për shqiptarët e mbërritur ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar. Në shkrim raportohet se i gjithë aktiviteti kriminal realizohet...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!