22 C
Tirana
20/09/2020
Home Tags Tregtare

Tag: tregtare

‘Diplomacia e maskave’, si BE dhe Kina po “ngjizin” bashkëpunimin tregtar

Koronavirusi i ka vendosur marrëdhëniet BE-Kinë përsëri në qendër të vëmendjes. Lëvizjet e fundit të Pekinit për të siguruar maska për vendet e BE-së...

Tabaku: Ekonomia duhet të çlirohet, ka rënie reale të pagave

Demokratja Jorida Tabaku ka bërë thirrje për ndryshime thelbësore në ekonominë shqiptare, që të ketë më shumë hapësira për tregtarët, sepse shifrat - sipas...

Trump lajmëron se SHBA është afër arritjes së marrëveshjes tregtare me...

Presidenti i SHBA-së Donald Trump lajmëroi se Kina dhe vendi i tij janë shumë afër arritjes së një marrëveshjeje tregtare. Përfaqësuesit e dy shteteve...

Trump pret Erdogan, diskutojnë për marrëveshje tregtare me vlerë 100 miliardë...

Presidenti i SHBA-së Donald Trump takoi homologun e tij turk Rexhep Taip Erdogan në Uashington, ndërsa qëllimi i takimit mes të dyve ishte sheshimi...

Trump takon Johnson dhe premton një marrëveshje të madhe tregtare me...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është gati që të nënshkruajë një marrëveshje shumë të madhe tregtare me Mbretërinë e Bashkuar....

Kosova dhe Maqedonia e Veriut shmangin luftën tregtare mes tyre

Nuk do të ketë luftë tregtare. Kosova dhe Maqedonia e Veriut ranë dakord të pezullojnë pengesat tregtare që i kanë vënë së fundmi njëra-tjetrës,...

Rinis lufta tregtare mes SHBA-së dhe Kinës

Nuk ka qetësi mes SHBA-së dhe Kinës.  Pasi presidenti i SHBA-së, Donald Trump, u zotua se do të rrisë tarifën për importet kineze nga...

Bylykbashi denoncon: Presion i frikshëm te tregtarët në Durrës që të...

Ish deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, denoncoi presionin e jashtëzakonshëm mbi tregtarët e tregut të fruta-perimeve në Durrës, të cilëve u kërkohet që të...

Trump lajmëron takim me Kinën për të diskutuar për tregtinë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, deklaroi se pas një ndërprerjeje të gjatë, do të rinisin bisedimet tregtare me Kinën. Kreu...

BE: Barrierat tregtare i kanë kushtuar unionit miliarda euro

Bashkimi Evropian ka pësuar një dëm prej miliarda eurosh për shkak të një numri rekord të barrierave tregtare. Komisioni Evropian publikoi një raport ku...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!