21/02/2020
Home Tags Trump

Tag: trump

Thaçi: Letrat e Trump kanë skicuar dialogun, kam besim te njohja...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë një kundërpërgjigje ndaj Albin Kurtit, kryeqeveritarit të ri të Kosovës, mbi temën e dialogut Kosovë-Serbi. Me një reagim...

Presidenti Trump prezanton planin e paqes për Izraelin dhe Palestinën

Presidenti Donald Trump prezantoi sot planin e tij për paqen midis Izraelit dhe Palestinës. Bashkë me të në Shtëpinë e Bardhë ishte edhe kryeministri...

Trump lajmëron se do të prezantojë nesër planin për t’i dhënë...

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump lajmëroi se ditën e nesërme ai do të prezantojë “Marrëveshjen e shekullit”, planin për t’i dhënë fund konfliktit izraelito-palestinez....

Emisari i Trump, Grenell: SHBA do që Kosova dhe Serbia të...

Emisari special i presidentit të SHBA Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell deklaroi se SHBA dëshiron që Kosova dhe Serbia të përqendrohen te...

Në helikopterin e Kobe Bryant ishte edhe vajza e tij, reagon...

Aksidenti me pasojë vdekjen i legjendës së basketbollit, Kobe Bryant, me të paktën katër persona të tjerë në helikopterin që u përplas këtë të...

Emisari i Trump-it: Jam në Kosovë për të folur për zhvillimin...

Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, ambasadori Richard Grenell, tha se ai ka ardhur në...

Thaçi pas takimit me emisarin Trump: Roli amerikan i pazëvendësueshëm

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tregoi për darkën e punës me ambasadorin Richard Grenell,të dërguarin e posaçëm të presidentit Donald Trump për dialogun ndërmjet...

Emisari i Trump-it vjen këtë javë në Prishtinë për një tjetër...

Emisari special i presidentit amerikan Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi Richard Grenell, ka vendosur që gjatë kësaj jave të vijë në Kosovë....

Emisari special i presidentit Trump anulon vizitën në Kosovë

Richard Grenell, emisari special i presidentit të SHBA-së Donald Trump anuloi vizitën në Prishtinë për shkak të mosgjetjes së marrëveshjes për formimin e qeverisë...

Trump: Do të vendosim sanksione shtesë ndëshkuese ndaj regjimit iranian

Presidenti i SHBA-së Donald Trump deklaroi se shtetet e botës e kanë toleruar gjatë sjelljen shkatërruese dhe destabilizuese të Iranit në Lindjen e Mesme...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!