14 C
Tirana
01/06/2020
Home Tags Turiste

Tag: turiste

Itali/ Gjashtë turistë të vdekur dhe 11 të plagosur nga aksidenti...

Një aksident tragjik ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm në Itali, ku humbën jetën 6 persona dhe u plagosën 11 të...

Theth/ Dy turiste izraelite humbin si pasojë e mjegullës së dendur

Si pasojë e mjegullës dy turistë nga Izraeli janë bllokuar në Theth. Banorët e zonës menjëherë janë organizuar dhe kanë nisur kërkimet. Sipas informacioneve të...

Humb në Karaburun një çift hungarezësh, policia: Kërkuan ndihmë me celular,...

Prej pasdites së djeshme, një çift turistësh nga Hungaria ka humbur kontaktet, pasi kanë qenë duke vizituar zonën e Karaburunit në Vlorë. Sipas policisë, çifti...

Fotot/ Njihuni me turisten e 1 miliontë të Shqipërisë për muajin...

Në njëzetë ditët e para të këtij gushtit, kanë hyrë në Shqipëri plot 1 milionë turistë të huaj ose 16.5 % më shumë, se...

Gjenden dy turistet e humbura në Alpe

Dy turistet e humbura në Alpet Shqiptare janë gjetur sot në gjendje të mirë shëndetësore. Lajmin e dha Drejtori i Parkut Nacional, Admir Laliç....

Policia bllokon lokalin e pronarit që sulmoi turistët spanjollë

Policia e Vlorës ka bllokuar lokalin në pronësi të Mihal Kokëdhimës, i cili u arrestua sepse sulmoi disa turistë spanjollë. Ngjarja ndodhi në Porto Palermo...

Shqiptarët ndër turistët elitarë në Greqi, vjet shpenzuan 236 milionë euro

Ndërsa më përpara shqiptarët dyndeshin drejt Greqisë në kërkim të një jete më të mirë e për të gjetur punë, tani situata ka ndryshuar....

Francezët të befasuar nga Shqipëria, kthehet në destinacion të preferuar të...

Teksa gjithnjë e më shumë turistë nga Franca po vijnë në Shqipëri, televizioni francez TF1 i ka kushtuar një kronikë të zgjeruar vendit të...

Humbën gjatë natës në Mallakastër, shpëtohen nga policia dhe banorët e...

Katër turistë italiane, mes tyre dy fëmijë dhe gruaja shtatzënë humbën për disa orë gjatë natës, duke eksploruar Mallakastrën. Pasi kërkuan ndihmë, ata u gjetën...

Shiste drogë me çek, arrestohet në Itali “turisti” shqiptar

Policia italiane arrestoi një shqiptar i cili hiqej si turist, por në realitet shpërndante drogë. Në prangat e karabinierëve të Valfabbrica-s ra një 25...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!