21 C
Tirana
30/05/2020
Home Tags Uefa

Tag: uefa

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s: Të mbyllen kampionatet brenda verës

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës së Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s ku u diskutua në lidhje me situatën aktuale të futbollit europian,...

UEFA rekomandon përfundimin e kampionatëve të futbollit

Të martën, UEFA zhvilloi një video-konferencë me Sekretarët e Përgjithshëm të 55 federatave anëtare, ku FSHF u përfaqësua me Ilir Shulkun. Në këtë mbledhje...

UEFA kundër Belgjikës: Futbolli do të zbresë sërish në fushë!

UEFA ka lëshuar një deklaratë për të gjithë Federatat aktive. Shqipëria nuk mund të bënte përjashtim mes tyre. Pandemia globale ka bërë që aktivitetet...

Nesër mbledhja me sekretarët, UEFA i shtyn të gjitha aktivitetet?

UEFA ka programuar një konferencë virtuale me sekretarët e përgjithshëm të 55 federatave për nesër. Gjatë saj do të bëhet një analizë për gjendjen...

Ceferin lëshon bombën: Sezoni mund të anulohet krejtësisht!

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka lëshuar alarmin dhe ka theksuar se sezoni aktual mund të humbet. Numri një i institucionit më të lart...

FSHF bëhet pjesë e iniciativës së UEFA-s, më në fund reagojnë!

FSHF është bërë pjesë e një nisme të ndërmarrë nga FIFA në bashkëpunim me OBSH. Drejtuesit e Federatës nuk duan të humbasin kohë dhe...

UEFA, aman! Kujt po i intereson njoftimi për emrin Euro 2020?

Pak të thuash amatore apo anormale sjellja që bëri UEFA në ditën e sotme. Institucioni më i rëndësishëm i futbollit në Europë njoftoi para...

E FUNDIT: Mungon vetëm zyrtarizimi, shtyhet Euro2020

UEFA po zhvillon mbledhjen e jashtëzakonshme me 55 federatat anëtare me një videokonferencë. Vendimi më i madh që pritet të dalë nga mbledhja është...

Nesër mbledhja urgjente, UEFA vendos fatet e futbollit europian

UEFA nesër do të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme. Meqë Coronavirus është tashmë kudo, drejtuesit e saj nuk do të takohen fizikisht, por do...

UEFA njofton 55 federatat, L’Equipe: Europianin do e anulojnë!

UEFA ende nuk e ka marrë një vendim për Kampionatin Europian 2020. Madje, as për Champions League dhe Europa League nuk ka vendime fikse...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!