23/01/2020
Home Tags Unaza e re

Tag: Unaza e re

PD bën kallëzim penal për projektin e ‘Unazës së Re’: Prokuroria...

Partia Demokratike ka depozituar një kallëzimin penal për projektin e zgjerimit të Unazës së Re. Përmes ish deputetit Klevis Balliu, i shoqëruar nga Çlirim...

PD publikon dokumentet: Projekti i “Unazës së Re” është pa leje...

Partia Demokratike denoncon se projekti i "Unazës së Re" është pa leje të vlefshme ndërtimore. Ish deputeti Klevis Balliu ka publikuar disa dokumente që sipas...

Protesta e banorëve në Astir, paralajmëron Klevis Balliu: Në darkë do...

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu ka paralajmëruar se në darkë do të paraqiten prova për të denoncuar sipas tij hajdutët e vërtetë të projektit...

Video/ Banorët ‘rrethohen’ nga policia, sulmohen me flakë e gaz lotsjellës,...

Që prej orës 06.00 të mëngjesit të sotëm banorët e Astirit kanë nisur të përplasen me forcat e policisë, të cilët kanë bërë rrethimin...

Tension te “Unaza e Re”, IKMT nis aksionin për shembjen e...

Që në orët e para, situata është tensionuar mes banorëve në zonën  e Astirit dhe forcave të policisë. IKMT ka nisur aksionin për shembjen e...

Banorët e Astirit vazhdojnë protestat, APP shpall fituesin e tenderit në...

Loti i I i Unazës së Re do të ndërtohet nga bashkimi i kompanive “Salillari” dhe “Bajrami N”. Ky aks rrugor u përfshi në...

PD: E pajustifikuar prania e madhe e policisë te Unaza e...

Partia Demokratike ka reaguar pas pranisë së shtuar të forca e të policisë në zonën e Unazës së Re. nëpërmjet një videoje, u tregua...

Arrestohen dy banorë të ‘Unazës së Re’ që kundërshtuan policinë për...

Dy banorë të ‘Unazës së Re’ në Tiranë janë vënë në pranga, pasi gjatë protestës për të ndaluar shembjen e banesave të tyre, ata...

Tensionohet situata tek Unaza e Re, forca të shumta policie rrethojnë...

Situata tek Unaza e Re, atje ku banorët protestojnë prej muajsh në mbrojtje të banesave të tyre është tensionuar pasi banorët kanë ndezur zjarr...

Foto/ Protesta e banorëve të Unazës së Re merr “bekimin” e...

Banorët e Unazës së Re prej shumë ditësh vazhdojnë që të protestojnë kundër projektit të qeverisë për ndërtimin e unazës dhe prishjen e banesave...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!