27/01/2020
Home Tags Uragan

Tag: uragan

Situatë emergjente në Bahamas, mbi 2500 të zhdukur dhe mijëra të...

Përveç shkatërrimeve të mëdha, uragani Dorian ka shkaktuar edhe tragjedi në njerëz në Bahamas. Shërbimet e emergjencës në ishujt kanë regjistruar 2,500 persona të...

Uragani Florence mbyt miliona pula e derra

Miliona zogj dhe mijëra derra kanë ngordhur për shkak të Uraganit Florence. Zyrtarë të bujqësisë në Karolinën e Veriut bëjnë me dije se ky numër...

Afrohet uragani i fuqishëm drejt SHBA-së, 1 milion njerëz në rrezik

Qyteti i Wilmington-it në Karolinën e Veriut pritet të goditet së shpejti nga një uragan i fuqishëm i kategorisë së katërt, uragani Florence. Zyrtarët kanë...

Uragan i frikshëm në Amerikë, shkatërrohen ishujt Karaibe

Uragani i frikshëm Irma, ka shkatërruar ishujt Karaibe. Stuhia e fuqishme ka mbërritur në ishujt e Karaibeve duke i kthyer në rrënoja e si pasojë...

Përmbytje “katastrofike” në Teksas nga uragani “Harvey”

Uragani “Harvey” goditi në fundjavë shtetin e Teksasit, duke përplasur erëra të forta dhe shi të rrëmbyer në qindra kilometra vijë bregdetare. Përmbytjet dhe...

Një sulm gjigant kibernetik i kushtueshëm sa një uragan

Një sulm kibernetik botëror masiv do të mund të shkaktonte deri në 53 miliardë dollarë (46 miliardë euro) humbje ekonomike, po aq sa një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!