33 C
Tirana
14/08/2020
Home Tags Ursula von der Leyen

Tag: Ursula von der Leyen

“Europë, nuk ishte çasti për përçarje, merr shembull nga Shqipëria”, zbardhet...

Zbardhet letra e dy akademikëve të njohur, Matteo Mandala dhe Francesco Altimari, titullarë të katedrave të Albanologjisë në Universitetet e Palermos e të Kozencës...

“Mos planifikoni pushimet”, Von der Leyen thirrje evropianëve: Duhet të mësohemi...

“Mos i rezervoni akoma pushimet verore”, është porosia e Presidentes së Komisionit Evropian Ursula von der Leyen drejtuar qytetarëve të Evropës. Kjo thirrje vjen...

Ursula Von der Leyen: Kur do mbahet konferenca e donatorëve për...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen ka deklaruar se konferenca e donatorëve për Shqipërinë pas tërmetit do të mbahet më 17 shkurt. “Jemi...

Dymbëdhjetë europianët që do të formësojnë Ballkanin (dhe Shqipërinë) në vitin...

Viti 2019 ka lënë shumë pyetje pa përgjigje. Proceset më të rëndësishme në rajon - hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë,...

Propozimi i presidentes së KE: Të shtyhet sërish vendimi për hapjen...

Gazeta gjermane Handelsblatt shkruan se presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen mund të shtyjë sërish hapjen e negociatave për Shqiperinë...

Meta uron von der Leyen: Rast fatlum që KE do drejtohet...

Presidenti Ilir Meta uron Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Sipas Metës, është rast fatlum që Komisioni Evropian, për të parë të...

Ursula Von der Leyen zgjidhet presidente e KE. Pro hapjes së...

Parlamenti Evropian ka zgjedhur me 383 vota Ursula Von der Leyen në postin e Presidentes së Komisionit Evropian. Sipas të dhënave paraprake, në favor...

Kandidatja për kreun e KE ofertë konkrete Shqipërisë: Negociatat dhe integrimi...

Kandidatja për presidente e Komisionit Evropian për pesë vitet e ardhshme, gjermania Ursula von der Leyen, ka folur sot për herë të parë në...

Apeli i Fleckenstein: Ursula von der Leyen jo e përshtatshme për...

Knut Fleckenstein, ish eurodeputet dhe raportues për Shqipërinë, bën thirrje që të rrëzohet me votë në Parlamentin Evropian kandidatura e zonjës Ursula von der...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!