17 C
Tirana
09/07/2020
Home Tags Vangjush Dako

Tag: Vangjush Dako

‘Non grata’ nga SHBA, Rama e thotë troç: Dako do jetë...

Kryeministri Edi Rama ka mbrojtur sërish Vangjush Dakon, ish kreun e bashkisë së Durrësit, i cili u shpall ‘non grata’ nga SHBA, si dhe...

Pyetet për njerëz si Dako, Tahiri, Kajmaku, Rama në Këshillin e...

Kryeministri Edi Rama ka folur për shumë çështje brenda dhe jashtë Shqipërisë në Këshillin e Atlantikut, mes tyre edhe nismën më të re të...

“Për të mbyllur ato letra”, nënkryetari i PD publikon videon e...

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka komentuar një moment nga dalja e kryeministrit Edi Rama në ERTV gjatë inspektimit në Durrës, lidhur me situatën...

“Na thonë partia e kriminelëve”, rastet që ‘njollosën’ PS nga Dako...

Kryeministri Edi Rama sot prej gati dy orësh foli për çështje të shumta në takimin me struktura të PS në Art Turbina, ndonëse ishin...

Personat ‘non-grata’, ish-diplomati i parë i SHBA në Shqipëri: Korrupsioni ka...

Ish-diplomati i parë amerikan në Shqipëri pas rënies së komunizmit, Christofer Hill ka komentuar mesazhin e pak ditëve më parë të ambasadës së SHBA...

Gazetari: Dako dhe Doshi mbushën thesin e votave për PS, mesazhi...

Gazetari Ilir Babaramo e ka cilësuar mesazhin e pak ditëve më parë nga SHBA si një sinjal për kryeministrin Edi Rama. Në ‘Open’ në Top...

Paralajmërimi i SHBA për zyrtarët ‘non grata’, si i mbronte Rama...

Sot, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës publikoi një video me tre emrat e zyrtarëve të lartë të shpallur ‘non grata’ nga Departamenti...

Zyrtarët e korruptuar kurrë vizë për SHBA, ambasada: Janë 14 raste...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka rikthyer vëmendjen te ndëshkimi i zyrtarëve të lartë të korruptuar në Shqipëri. Në një postim në rrjetet...

Xhaferri denoncon abuzimet e fundit të Dakos: Të dënohet me pesë...

Në të njëjtën ditë kur në qytetin e Durrësit nisi një aksion pastrimi me urdhër të kryebashkiakes së sapozgjedhur, dega e Partisë Demokratike në...

Kryetarja e Bashkisë të Durrësit nxjerr urdhrin e parë; pakënaqësi me...

Kryetarja e re e Bashkisë së Durrësit, Valbona Sako pa nisur ende mirë punën ka nxjerrë urdhrin e parë për punonjësit e institucionit. Sipas këtij...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!