33 C
Tirana
19/09/2020
Home Tags Varferia

Tag: varferia

“Kam vajzën dy ditë pa bukë”, Grida Duma: Shqipëria që duhet...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma publikoi një video në facebook, ku ballafaqohen deklaratat e kryeministrit Edi Rama dhe ankesat e qytetarëve që përballen...

“Fond nga pasurit për të ndihmuar të varfrit”, deputeti –Ramës: Ky...

Deputeti i opozitës parlamentare Erion Piciri ka reaguar përmes rrjeteve sociale, pasi kryeministri Edi Rama zhvilloi dje një takim me sipërmarrësit në vend, të...

Basha në Delvinë: Shqiptarët po varfërohen se grabiten nga qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike dhe njëkohësisht lideri i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi nga Delvina se shqiptarët po varfërohen për shkak të grabitjes së tyre...

Raporti i KE për varfërinë në Shqipëri, PD: Fakton shqetësimin e...

Partia Demokratike ka reaguar pas publikimit të raportit të Komisionit Europian se shkalla e varfërisë në Shqipëri është rritur në 35.2%. Ish deputetja, Oriola Pampuri...

Të dhënat e INSTAT/ Varfëria është thelluar në Korçë dhe në...

Korça dhe Vlora kanë qenë dy qytetet që kanë patur vëmendjen maksimale të Qeverisë sa i përket investimeve në bulevarde, fasadash pallate, lulishte, etj....

Sondazhi i Komisionit Evropian; shqiptarët janë populli që diskriminon më shumë...

Të jesh pa të ardhura apo pa një punë në Shqipëri ke më shumë mundësi të ndihesh i diskriminuar se në çdo vend tjetër...

Studimi/ Shqiptarët duhet të paguhen të paktën 500 dollarë në muaj...

Emigracioni është një fenomen në rritje për vendet e varfra dhe në ato në zhvillim, por në Shqipëri ka marrë përmasa të mëdha, teksa...

“Të dënohesh të mos kesh fëmijëri, duke punuar për bukën e...

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi Tyli ka reaguar pas një video të publikuar gjatë emisionit “Fiks Fare” ku shihen fëmijë të mitur duke...

Meta flet për mbylljen e basteve: Nuk janë zgjidhje për të...

Presidenti Ilir Meta një fabrikë ku janë punësuar mbi 100 vajza dhe gra, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Zhdukjes së Varfërisë. Gjatë fjalës së...

E pashpresë për gjendjen e vështirë ekonomike, 24 vjeçarja në Tiranë...

Vështirësitë ekonomike dyshohet se e kanë shtyrë 24 vjeçaren me iniciale E.Y., t’i jepte fund jetës. Vajza që u gjet e vetëvrarur nga familjarët...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!