30 C
Tirana
18/09/2020
Home Tags Varferia

Tag: varferia

Pas ardhjes së Ramës në pushtet, Dibra dhe Gjirokastra më të...

Instituti i Statistikave ka publikuar të dhënat sa i përket shpenzimeve të konsumit për familjet shqiptare për vitin 2017-të. Të dhënat tregojnë se mesatarja...

Si rritja e çmimeve po godet familjet shqiptare; shtohen shpenzimet për...

Shpenzimet e një familjeje shqiptare të përbërë a mesatarisht nga 3,7 persona ishin 73.400 lekë në vitin 2017-të. Sipas INSTAT, vlerësimi i shpenzimeve mesatare...

Rritja e varfërisë në rrethe thellon pabarazinë në Shqipëri; shifrat tregojnë...

Në vitin 2015 familjet në 5 qarqe të vendit konsumonin mbi mesataren e vendit, ndërsa në vitin 2017 vetëm familjet e vetëm 2 qarqeve,...

Video/ Nuk kishin me çfarë t’i ushqenin, prindërit braktisin 5 fëmijët...

Rasti i gjashtë motrave në Kukës që jetonin në skamje pas vdekjes së dy prindërve dhe që tronditi mbarë opinionin publik, është përsëritur në...

Nëna pranon në emision se nuk ka para për librat e...

Me zërin që i dridhej, një nënë ka treguar sot në emisionin ‘Koha për t’u zgjuar’ në ‘News 24’ se nuk kishte mundësi të...

Rritet me gati 50% numri i bizneseve që u mbyllën në...

Ermal Mezini prej vitit 2012 kishte një servis celularësh në lagjen e Komunës së Parisit. Korriku 2018 do të ishte muaji i fundit për...

Shqiptarët kanë para vetëm për të mbijetuar, europianët shpenzojnë për t’u...

Për çfarë i shpenzon paratë një familje në Europë?! E para është plotësimi i nevojave bazë për ushqim. Më pas banesa (uji, energjia, gazi...

“Shqipëria është vendi më i varfër në Europë por me klasën...

Gazetari Marin Mema ka publikuar një shkrim kritik ndaj klasës politike, por edhe qytetarëve shqiptarë që për shkak të harresës vijojnë të jenë të...

Barometri/ Shqiptarët janë më të frikësuarit në rajon: Rrezikojmë të biem...

Banorët e Shqipërisë mendojnë se kanë më shumë mundësi që të bien në varfëri në krahasim me shtetet e tjera të rajonit, ndërkohë që ndihen edhe më të përjashtuarit në shoqëri për shkak të situatës së...

800 milionë kinezë kanë dalë nga varfëria brenda pak dekadash

Zëvendëssekretarja e Përgjithshme e OKB-së, Amina Mohammed, shprehu të enjten vlerësimet e larta për arritjet e Kinës në uljen e varfërisë. Ajo i quajti...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!