30 C
Tirana
18/09/2020
Home Tags Varferia

Tag: varferia

Raporti tronditës për shqiptarët: Shqipërisë i duhen 100 vite për të...

Ky fillimviti ka pasur si kryefjalë integrimin e Ballkanit Perëndimor në Bashkimin Evropian. Për herë të parë, Brukseli ka folur edhe me vepra, sa...

Djali i ish të përndjekurit hap fondacion bamirësie: Sa e sa...

Një një grup të rinjsh kanë ndërmarrë së fundmi një nismë për të ndërtuar fondacion bamirësie, i cili ka si synim të ndihmojë të...

Ulet numri i shqiptarëve që kanë një shtëpi të tyren, rritet...

Gjithnjë e më pak familje shqiptare kanë një shtëpi të tyren dhe gjithnjë e më shumë prej tyre banojnë me qira. Në vitin 2014, familjet...

Për negociatat na dha rekomandim pa kushte, por raporti i fundit...

Komisioni Evropian i ka dhënë Shqipërisë rekomandim pa kushte sa i përket hapjes së negociatave. Pavarësisht se zyrtarët në Bruksel e kanë konsideruar këtë...

Shifrat e varfërisë/ 30% e shqiptarëve paguhen me vetëm 24 mijë...

Në Shqipëri, deri në fund të vitit 2017 kishte rreth 1.2 milionë persona të punësar (1.195 mijë persona), ku meshkujt përbëjnë 56,8 % të...

Të ardhurat e ulëta, shqiptarët rekord në Europë, shpenzojnë vetëm për...

Shqipëria është vendi që harxhon më shumë për t’u ushqyer në krahasim me atë që prodhon ekonomia kombëtare për një vit. Sipas të dhënave...

Aktivisti rrëfen realitetin e vështirë në Shqipëri: Nuk pushojnë telefonatat, prindërit...

Aktivisti i ‘Fundjavë Ndryshe’, Arbër Hajdari ka rrëfyer në emisionin ‘Opinion’ se situata te familjet e varfra në Shqipëri është përkeqësuar edhe më shumë...

Një milionë në varfëri, BB: Shqiptarët më të varfërit në rajon

Banka Botërore e klasifikon Shqipërinë si vendin me nivelin më të lartë të varfërisë në rajon. Sipas Bankës, një e treta e popullsisë shqiptare...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!