18/02/2020
Home Tags Vettingu

Tag: vettingu

Vettingu/ U dekretua nga Meta si gjyqtar i Kushtetueses, sot vendimi...

Ndonëse u dekretua nga presidenti si anëtari i parë i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi do të përballet sot me vendimin e Kolegjit të Posaçëm...

Kur do të përfundojë vettingu? Optimistët thonë në vitin 2021. Pesimistët:...

Ende janë 615 gjyqtarë dhe prokurorë që duhet të kalojnë procesin e vlerësimit ", shpjegon Sulstarova për EWB.

Vettingu në polici, vendimi i parë i KJV, shkarkon shefin e...

Vendimi i parë i vettingut në polici nis me shkarkimin e drejtuesit të parë që iu nënshtrua këtij procesi. Oltjon Shehu, shefi i Sektorit të...

Vettingu/ Shkarkohet nga detyra prokurori i dosjes ‘Babalja’, KPK: Ka kontakte...

Është shkarkuar nga detyra prokurori i Krimeve të Rënda, Përparim Kulluri. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot të mos e konfirmojë në detyrë pas...

Jep dorëheqjen në prag të vettingut Agim Bendo, gjyqtari i ’21...

Jep dorëheqjen gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Agim Bendo. Gjyqtari i njohur për çështjet e bujshme ka paraqitur një kërkesë për t’u larguar...

Është kandidat për SPAK, konfirmohet në detyrë prokurori Besim Hajdarmataj

Prokurori pranë Prokurorisë së Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda në Tiranë, Besim Hajdarmataj është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i...

Me 3 akuza të rënda/ A e kaluan vettingun gjyqtarët që...

Vendimi i shumëpritur i gjykatës për Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri ka shkaktuar një ‘tërmet’ reagimesh dhe do të vazhdojë...

Video/ Ambasada e SHBA shpjegon si funksionon vettingu: Gjyqtarët pranuan korrupsionin...

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka publikuar këtë mëngjes një video shpjeguese mbi procesin e vettingut. Përmes kësaj video, ambasada i përgjigjet pyetjes...

Kalon vettingun prokurori Olsian Çela, rivali i Arta Markut në garën...

Është konfirmuar në detyrë prokurori i Krimeve të Rënda, Olsian Çela. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit  i dha ‘ok’ prokurorit, pasi rezultoi i pastër në...

AFP skanon drejtësinë: ‘Rrjeta’ ka kapur edhe një nga burrat më...

Brenda sallave të qeta të ndërtesës së  Gjykatës Supreme të Shqipërisë, një orë në mur është ndalur. Ky është një simbol i përshtatshëm për një...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!