24 C
Tirana
27/05/2020
Home Tags Viktor Orban

Tag: Viktor Orban

Retorikat anti-BE, PPE pezullon partinë e kryeministrit hungarez Viktor Orban

Partitë Popullore Europiane kanë pezulluar partinë e kryeministrit hungarez, Viktor Orban, Fidesz me 190 vota pro dhe 3 kundër. Vendimi u mor, pas retorikave...

Kryeministri i Hungarisë paralajmëron BE-në: Emigracioni ka efekte përçarëse

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban ka paralajmëruar vendet e Bashkimit Europian para zgjedhjeve parlamentare, se emigracioni ka efekte përçarëse. Orban mbajti konferencën e parë për...

Orban: Gruevski ka ndihmuar Hungarinë, sot përndiqet nga Soros

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orbán ka folur për mbështetjen që po i jep ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikola Gruevskit pas arratisjes. Në një prononcim për radio...

Hyn në fuqi ligji i Orbanit, në Hungari nuk lejohet të...

Kur përpara gati tridhjetë vjetësh të pastrehët e parë u shfaqën nëpër rrugët e Budapestit dhe në nënkalimet e metrove, shumë hungarezë u shokuan...

Thyhet boshti Austri-Hungari; Kurz kundër Orban: Nuk ka kompromise kur bëhet...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz (Partia Popullore Konservatore) u distancua hapur nga kryeministri hungarez Viktor Orban dhe partia e tij konservatore Fidesz, e cila është...

Deputeti i PD mbështet qëndrimin e Viktor Orban: Në Europën Perëndimore...

“Ka liberalizëm në Perëndim, por nuk ka demokraci”, kjo është deklarata që Viktor Orban, kryeministër i Hungarisë, bëri gjatë një takim me hungarezët që...

Tërhiqet Viktor Orban: Do i pranojmë kuotat për refugjatët

Kryeministri hungarez, Viktor Orban pranoi sot se vendi i tij duhet të njohë mekanizmin e pritjes së detyrueshme të refugjatëve në BE, pas refuzimit...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!