27 C
Tirana
06/07/2020
Home Tags Vlora Çitaku

Tag: Vlora Çitaku

Ambasadorja e Kosovës në SHBA reagon për dorëheqjen e Haradinajt: Kjo...

Pas lajmit të papritur të dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj, kanë nisur edhe reagimet e para nga politikanët. Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në New...

Ambasadorja e Kosovës në tavolinë me Donald Trump; çfarë i kërkoi...

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku është takuar dje me presidentin amerikan, Donald Trump. Çitaku dhe Trump ishin të ulur bashkë në tavolinë,...

Dy diplomate nga Kosova ngushëllojnë ministrin Bushati: Të priftë e mbara...

Ditmir Bushati është në pritje të dekretimit të shkarkimit të tij nga Presidenti Meta për t’u larguar nga detyra e Ministrit të Jashtëm, post...

Do të përfaqësojë Maqedoninë, dy ambasadoret shqiptare në Uashington mirëpresin bashkëkombasen

Marigona Marku është ambasadorja e re e Maqedonisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gruaja e lindur në Dibër do të përfaqësojë shtetin fqinj...

Ambasadorja vjen në Tiranë dhe vlerëson ndryshimin që ka sjellë Veliaj,...

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku është simpantizante Erion Veliajt, dhe kjo konfirmohet nga postimet e shpeshta që ajo bën për kryebashkiakun e...

Ambasadorja e Kosovës kërcënohet nga serbët: Nuk jam e frikësuar…

Ambasadorja e Kosovës në OKB, Vlora Çitaku ka publikuar disa mesazhe kërcënuese që ajo ka marrë në rrjetet sociale nga disa qytetarë serbë. Çitaku...

Ambasadorja Çitaku: Së shpejti vendosim marrëdhënie diplomatike me Serbinë

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka shprehur besimin se Kosova shumë shpejt do të nënshkruajë marrëdhënie diplomatike edhe me Serbinë. Ajo gjatë fjalës...

Ambasadorja kosovare replikon me Vuçiç: Nuk pranon të njohësh Kosovën? Mirupafshim…...

Diplomacia dixhitale është shumë e përhapur midis politikanëve dhe zyrtarëve të Kosovës, por edhe të Shqipërisë. Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku i është...

Ish-presidenti Bush merr letrën nga vajza shqiptare: Hajde në ditëlindjen time,...

Ish-presidenti i SHBA-së, George W. Bush ka marrë një letër të veçantë nga një vajzë shqiptare, e cila mbush 10 vjeç më 17 shkurt...

Portali pranë qeverisë: Rama po mendon për një kosovar në krye...

Një personalitet kosovar mund të drejtojë diplomacinë shqiptare gjatë mandatit të dytë të Edi Ramës. Portali pranë qeverisë, Tiranapost i referohet burimeve pranë kryeministrit,...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!