23/01/2020
Home Tags Vota

Tag: vota

Bardhi: SPAK-u të hetojë pa vonesë dosjet e blerjes së votave,...

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi gjatë takimit me strukturat e qarkut Durrës kërkoi që Prokuroria e Posaçme Anti Korrupsion të hetojë pa...

“Ke kopjuar portretin e Gjergj Kastriotit”/ Gjuzi debat me Ndokën për...

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi debatoi me kryetarin e Partisë Demokristiane Nard Ndoka për votat, ndërsa i kujtoi atij se kishte kopjuar portretin...

Itali/ Presidenti i krahinës së Valle d’Aosta-s nën hetim për lidhjet...

Presidenti i krahinës së Valle d'Aosta, Antonio Fosson, po hetohet për bashkëpunim me mafien në zgjedhjet elektorale. Karabinierët e Aosta-s nisën një hetim pasi...

Votat/ Kurti dhe Osmani vendosin rekord të ri

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Vjosa Osmani e LDK-së kanë thyer rekordin për numrin e votave të marra. Komisioni Qendror Zgjedhor ende nuk e...

Kosovë/ KQZ vendos që në 313 vendvotime të rinumërohen votat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë vendosi që të kryhet rinumërimi i votave në 313 vendvotime. Vendimi u morr pasi janë evidentuar gabime...

Meta thumbon Ramën: Ata që vjedhin votat, nuk mund të hetojnë...

Presidenti i Republikës Ilir Meta tha për fenomenin e vjedhjes së votave në Dibër e Durrës se ata që i vjedhin, nuk mund të...

Kaso: Rama vijon të kriminalizojë politikën, Shqipëria ka degraduar

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD-së Ivi Kaso mendon se zgjedhjet e 30 qershorit ishin moniste. Ai përmend raportin e OSBE ODIHR-it, që e...

Spaho tregon farsën me Shkodrën: Drejtorët largohen se nuk i mbledhin...

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho, e ka quajtur farsë atë që po ndodh në Shkodër, ku drejtorët e drejtorive rajonalë janë dorëhequr. Sipas tij,...

Ish drejtori i Policisë së Shtetit tregon kriminelët që mblodhën vota...

Ish drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ahmet Prençi ka akuzuar se ata që mbledhin vota për kryeministrin Edi Rama në Shkodër, kanë...

30 qershori/ Në cilat bashki PS pati rënie votash në krahasim...

Më 30 qershor PS kishte javën e 6 vjetorit në pushtet me aleatë dhe të 2 vjetorit të fitores e vetme në zgjedhjet parlamentare....

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!