18 C
Tirana
10/07/2020
Home Tags Vucic

Tag: Vucic

“Jemi vëllezër, por me shtëpi të ndryshme”; Çfarë u arrit nga...

Ka përfunduar takimi një ditor i kryeministrit Rama në Prishtinë, takim ky i kryer për të treguar mbështëtjen e Shqipërisë pas situatës së krijuar...

“Lufta me Serbinë diplomatike!”, Rama flet për marrëdhënien me ‘vëllain e...

“Sa i përket marrëdhënieve, nuk  i kam frikë mendimet e mia dhe të vërtetën time zakonisht di ta mbroj dhe ta imponoj edhe me...

Vuçiç fiton zgjedhjet, sa deputetë siguroi Lugina e Bashkuar në parlamentin...

Serbia është shteti i parë në Evropë që pas periudhës së izolimit 3-mujor ka zhvilluar zgjedhjet e përgjithshme parlamentare këtë të diel. Sipas mediave serbe,...

Lobi shqiptar në SHBA letër Trump: Hiq Grenellin, ndihmoi në rrëzimin...

Lidhja Qytetare Shqiptaro Amerikane, në një letër të gjatë publike, i kërkon Presidentit Amerikan Donald Trump që të largojë nga detyra e negociatorit Richard...

Pas lutjes së Ramës, Vuçiç ngre traun për kamionët nga Kosova

Kryeministri Edi Rama njoftoi se Aleksandër Vuçiç ka hequr pengesën për kamionët nga Kosova, që kishin mbetur të bllokuar në Serbi. Rama e quan...

Incidenti/ Vuçiç rrezikoi jetën ndërsa po fluturonte me helikopter

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç rrezikoi jetën ditën e sotme ndërsa ishte duke fluturuar me helikopter.  Kur zbriti në tokë, ai u tha gazetarëve...

Vuçiç beson se taksa ndaj produkteve serbe do të hiqet kur...

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç mendon se taksa 100% e vendosur për produktet serbe dhe boshnjake do të hiqet, kur të formohet qeveria e...

Vuçiç: I lumtur, linja Prishtinë – Beograd shumë e rëndësishme

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është mjaft i kënaqur që pas zhvillimit të një dialogu të gjatë u arrit që të zgjidhet kompromisi për...

Shehu: Vuçiç dhe Rama së shpejti me projekte të reja lindore

Ish ministri i Jashtëm Tritan Shehu mendon se firma që kryeministri Edi Rama do të hedhë në Beograd për finalizimin e projektit të Shengenit...

Walker: Vuçiç si Milosheviçi, nga ata që beson se toka është...

Ish ambasadori i OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, Wiliam Walker deklaroi se presidenti serb Aleksandar Vuçiç i përket atij lloji të politikanëve si edhe...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!