17 C
Tirana
08/07/2020
Home Tags Zaev

Tag: Zaev

Rama me Vuçiç e Zaev në Durrës, shohin nga afër dëmet...

Kryeministri Edi Rama ka shoqëruar liderët e Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi në Durrës, një nga qytetet më të prekura nga...

Zaev: Rajoni mund të bëjë përpara kur ne punojmë së bashku

Nga Tirana kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev u shpreh se vendi i tij do të mbështesë Shqipërinë, që të rikuperojë dëmet pas...

Zoran Zaev bën thirrje për të hetuar pasuritë e gjyqtarëve dhe...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev kërkoi nga institucionet përgjegjëse që të nisin punën për kontrollin e pasurisë së gjykatësve e prokurorëve. Ai i...

Zaev optimist: Në Samitin e Zagrebit do ketë vendim pozitiv për...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi nga Gjeneva se Bashkimi Evropian dërgoi një sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç...

Mini-Shengeni ballkanik/ Rama, Vuçiç dhe Zaev flasin në telefon për takimin...

Kryeministri Edi Rama, homologu i tij maqedono-verior Zoran Zaev dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç patën një komunikim në telefon, ku diskutuan për takimin...

Kurti takohet me Zaevin në Shkup: Biseduam për më shumë bashkëpunim

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u takua ditën e sotme me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev në Shkup, ku folën për...

Zaev moderon qëndrimin për Marrëveshjen e Prespës

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Ziran Zaev ka vendosur që të tërhiqet, pasi deklaroi se vendimi për të mos hapur negociatat për në BE,...

Zaev flet për propozimin e Macron-it: Nuk duam asgjë tjetër përveç...

Prej disa ditësh në mediet evropiane po qarkullon ideja se presidenti francez Emmanuel Macron po përgatit një propozim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Pollo: Dorëheqjen duhet ta jepte Rama dhe jo Zaev

Ish deputeti i PD-së Genc Pollo mendon se nuk duhej të ishte Zoran Zaev që duhet të jepte dorëheqjen, por Edi Rama. Ai shton se...

Opozita maqedonase si ajo shqiptare, kërkon qeveri teknike e pastaj zgjedhje

Në Maqedoninë e Veriut, partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE kërkon që përpara se të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare të krijohet një qeveri...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!