19 C
Tirana
26/05/2020
Home Tags Zagreb

Tag: Zagreb

Spanja mund të bojkotojë samitin e Zagrebit për shkak të Kosovës

Spanja mund të mos marrë pjesë në Samitin e Zagrebit, e kjo për shkak të pjesëmarrjes së barabartë të Kosovës me vendet tjera të...

Plenkoviç: Në samitin e Zagrebit, Kroacia e përqendruar te Ballkani Perëndimor

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviç deklaroi se një nga çështjet kryesore që vendi i tij do të shqyrtojë gjatë kryesimit të Bashkimit Evropian, do...

Plenkoviç: Në samitin e Zagrebit synojmë të hapin negociatat me Tiranën...

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviç deklaroi se në Samitin e Zagrebit vendi i tij do të punojë që të nisin negociatat për futjen në...

Basha takon Berluskonin dhe Mitsotakisin në Zagreb, flet për bashkëpunimin rajonal

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pati dy takime të rëndësishme në Zagreb ku po zhvillohet kongresi i Partive Popullore Evropiane. Ai bisedoi me kryetarin...

PPE projekt-rezolutë për fillimin e bisedimeve me Shkupin dhe Tiranën; Apeli...

Një rezolutë emergjente e miratuar në kongresin e Partisë Popullore Evropiane (EPP) në Zagreb i bën thirrje Këshillit dhe vendeve anëtare të BE që...

Basha në kongresin e PPE në Zagreb, PD: Fokusi kryesor është...

Zyra e shtypit të PD njofton se kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europiane që nis...

Zaev optimist: Në Samitin e Zagrebit do ketë vendim pozitiv për...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev deklaroi nga Gjeneva se Bashkimi Evropian dërgoi një sinjal se për rajonin nuk ka alternativë tjetër përveç...

Masakër në Zagreb, vriten gjashtë persona, autori vetëvritet

Kroacia u trondit nga vrasja e gjashtë personave gjatë mbrëmjes së djeshme. Policia në Zagreb konfirmoi se autori i masakrës në lagjen Kajzerica të...

Kompania e njohur shqiptare ndërton hotelin luksoz në qendër të Zagrebit

Kompania ‘Gener 2’, që drejtohet nga Bashkim Ulaj, është duke ndërtur një hotel luksoz në qendër të Zagrebit, njoftojnë mediat kroate. Kompania shqiptare ka...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!