27 C
Tirana
04/06/2020
Home Tags Zgjedhje te parakohshme

Tag: zgjedhje te parakohshme

Albin Kurti i drejtohet Hashim Thaçit: Mos u “huto”, shpall zgjedhjet...

Pas mocionit të mosbesimit, që rrëzoi me 82 vota në Kuvend qeverinë e Kosovës, Albin Kurti, Kryeministër në Detyrë, i kërkon Presidentit Hashim Thaçi...

“Zgjedhje të parakohshme, mban peng negociatat”, Ramës s’i del inati me...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sërish kreut të PD, Lulzim Basha, pasi ky i fundit i kërkoi dje zgjedhje të parakohshme, pasi akuzoi...

Basha kërkon zgjedhje të parakohshme: Të ndjekim shembullin e Maqedonisë së...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kërkuar zgjedhje të parakohshme pas refuzimit për nisjen e bisedimeve për anëtarësim me BE. Në një deklaratë në selinë...

Deputeti: Pse këtë javë s’do ketë as parlament, as mbledhje komisionesh,...

Deputeti Lefter Maliqi sqaron pse këtë javë nuk do të ketë as seancë plenare dhe as mbledhje të komisioneve parlamentare. Sipas Maliqit shkak për anulimin...

Sot mblidhen liderët e partive, mediat maqedonase: Zgjedhjet e parakohshme do...

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare pritet të mbahen në mars të vitit 2020. Kështu shkruan media maqedonase ‘tetovasot’, pas deklaratës së djeshme të kryeministrit Zoran Zaev,...

Basha në Mirditë: Objektivi ynë, qeveri tranzitore pa Edi Ramën kryeministër

“E vetmja politikë e Edi Ramës është grabitja”. Mbi këtë shqetësim dhe për mënyrën sesi Partia Demokratike duhet t’i përgjigjet mesazhit për ndryshim të...

Anëtari i Kryesisë: “PD në proces riorganizimi, por axhenda nuk ndryshon”....

Partia Demokratike ka vendopsur të ndërpresë përkohësisht protestat dhe të fokusohet te riorganizimi i strukturave për zgjedhje të parakohshme. Anëtari i Kryesisë së PD, Enno...

Opozita në Kosovë kërkon zgjedhje të parakohshme

Në dyvjetorin e formimit të qeverisë së drejtuar nga Ramush Haradinaj, partitë opozitare do të tentojnë që përmes mocionit ta rrëzojnë atë dhe ta...

Basha kërkon zgjedhje të parakohshme: T’i rikthejmë Kuvendin shqiptarëve

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka kërkuar zgjedhje të parakohshme parlamentare si e vetmja mënyrë për t’i kthyer shqiptarëve Kuvendin, që sot, sipas tij,...

Opozita sqaron zyrtarisht objektivat që kërkon të arrijë me krijimin e...

Marrëveshja e nënshkruar midis Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe partive të tjera aleate ka zbardhur edhe objektivat që këto forca politike kërkojnë...

LAJMET E FUNDIT

error: Content is protected !!